"G&I Gershiwin" w Teatrze Bajka

Bohaterami spektaklu są - jak w każdym porządnym musicalu z epoki Tin Pan Alley, czyli mniej więcej lat 20. i 30. XX wieku - ona i on. W tych rolach Olga Bończyk i Robert Kudelski.

Reżyser Jan Szurmiej ułożył opowieść zgodną z dynamiką związku damsko-męskiego: od wzajemnego zauroczenia i zalotów, przez euforię i poznawanie się partnerów, po burzliwe kłótnie, zdrady i powroty.

Reklama

Rzecz rozgrywa się na tle mostu Brooklyńskiego i rozświetlonego nocą Nowego Jorku, w kostiumach z czasów Nowego Ładu - ludzie bawili się wtedy w rytmie swingu, a elegancja obowiązywała nawet tych, których nie stać było na przeżycie kolejnego tygodnia.

Olga Bończyk, improwizuje rasowo bluesa, jest trzpiotką marzącą o występie w rewii, pogodną szansonistką, rozmarzoną damą, wreszcie - w kabaretkach i gorsecie - kociakiem rozpalającym zmysły mężczyzn. Partneruje jej Robert Kudelski, który jak kameleon przeistacza się z George`a Gershwina w licznie postaci, które w drodze do wielkiej kariery spotyka bohaterka naszego przedstawienia.

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Jan Szurmiej

Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Stefan Gąsieniec

Scenografia i kostiumy: Sabina Bicz- Szurmiej

Kierownictwo Produkcji: Zbigniew Kozłowski

Występują:

Ona - Olga Bończyk

On - Robert Kudelski

Spektakl zobaczyć można 1 lutego 2009, godz. 18. - premiera galowa. 2, 3 lutego, godz. 19.30. Teatr Bajka w Warszawie,

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje