Inicjatywa "Stop Wojnie" na rzecz Gruzji

Oświadczenie sprzeciwiające się "brudnej wojnie gruzińsko-rosyjskiej" wystosowała w poniedziałek Inicjatywa "Stop Wojnie", zrzeszająca osoby przeciwstawiające się działaniom zbrojnym,

Inicjatywa "Stop Wojnie" stanowczo sprzeciwia się brudnej wojnie gruzińsko-rosyjskiej, która rozwija się od kilkudziesięciu godzin głównie w Oseti Południowej i Abchazji. Widać jak szybko walka o interesy mocarstw w ważnym strategicznie i ekonomicznie regionie Zakaukazia może przekształcić się w krwawą rzeź - czytamy w oświadczeniu przesłanym w poniedziałek.

Reklama

- Solidaryzujemy się z ruchem antywojennym w Rosji i Gruzji, jak i w innych krajach; ze wszystkimi ludźmi, którzy nie chcą być mięsem armatnim dla imperialnych interesów mocarstw - głosi oświadczenie.

Inicjatywa "Stop Wojnie" jest nieformalną grupą, która powstała w 2002 roku w proteście przeciwko planowanemu atakowi na Irak. Celem Inicjatywy, do której mogą przyłączać się wszyscy, którzy nie zgadzają się z prowadzeniem działań zbrojnych, jest stworzenie ruchu społecznego wpływającego na władze państw do powstrzymania lub zaprzestania prowadzenia wojen.

Członkowie Inicjatywy organizują demonstracje, wiece, spotkania, protesty, koncerty antywojenne w różnych miastach w Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje