Jacek Sasin nowym wojewodą mazowieckim

Nominacja na stanowisko wojewody mazowieckiego została dziś wręczona Jackowi Sasinowi, dotychczasowemu wicewojewodzie, który pełnił także obowiązki wojewody od momentu dymisji z tego stanowiska Wojciecha Dąbrowskiego.

Dąbrowski został odwołany ze stanowiska na początku lutego, po tym jak media ujawniły, że poświadczył nieprawdę, by wyłudzić wtórnik prawa jazdy.

Reklama

Wręczający w imieniu premiera nominację wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zaznaczył, że zadania wojewody są szczególnie istotne, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystywanie funduszy z Unii Europejskiej.

Sasin zaznaczył, że postrzega rolę wojewody jako tego, który stoi na straży przestrzegania prawa. - Uważam, że to prawo będzie egzekwowane rzeczywiście w sposób bezwzględny, bez względu na to, kogo dotyczy - podkreślił.

Sasin nie wie jeszcze, kto zajmie jego miejsce na stanowisku wicewojewody. Nie chciał mówić też o zmianach personalnych w urzędzie. Jak powiedział, w urzędzie nie dokonuje się rewolucja, "nie ma trzęsienia ziemi".

Sasin ukończył studia wyższe w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Pełnił funkcję zastępcy burmistrza dzielnicy Śródmieście oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Warszawy.

W latach 1999-2002 pracował w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych jako dyrektor Biura Dyrektora Generalnego, dyrektor Biura Ewidencji i Realizacji Decyzji oraz dyrektor Departamentu Orzecznictwa. Był również wiceprzewodniczącym komisji weryfikacyjnej w Fundacji ?Polsko-Niemieckie Pojednanie", która m.in. koordynowała wypłatę odszkodowań dla poszkodowanych przez III Rzeszę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje