Jak PAN grunty sprzedaje

Prawie trzykrotnie poniżej stawek rynkowych wycenili urzędnicy Polskiej Akademii Nauk należącą do Skarbu Państwa ziemię w centrum podwarszawskiej Jabłonny - donosi "Życie Warszawy".

Grunty, które PAN chce sprzedać, zajmują 12,5 hektara. Przez lata były tam pola doświadczalne. Teraz gmina szykuje się do uchwalenia planu zagospodarowania, który zezwoli, by stanęły tam domy i budynki usługowe. To świetny moment na sprzedaż, bo taki plan podbija wartość ziemi.

Reklama

Właścicielem terenu jest Skarb Państwa, natomiast PAN jest jego użytkownikiem wieczystym. 17 czerwca prezydium PAN podjęło uchwałę, w której zgadza się na sprzedaż gruntu w Jabłonnie.

26 czerwca prezes PAN Michał Kleiber wystąpił do premiera Donalda Tuska o pozytywną opinię. Argumentował, że pieniądze są potrzebne na "pozyskanie środków pozabudżetowych" na spłatę długów akademii.

W przesłanym premierowi dokumencie znalazł się załącznik z informacją, że szacunkowa wartość 1 mkw. działki na terenie gminy Jabłonna wynosi 200 - 250 zł. Tymczasem tuż obok gruntu PAN wystawiona jest na sprzedaż działka z ceną przeszło 650 zł za m.kw. informuje "Życie Warszawy" i dodaje, że cena ta bynajmniej nie jest wygórowana.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje