Najbliższe dni ze śniegiem. Są pierwsze prognozy na święta

Zachmurzenie umiarkowane i duże, opady śniegu, lokalnie możliwe zawieje oraz zamiecie śnieżne i temperatury maksymalne od -2 st.C na Suwalszczyźnie, około 1 st.C w centrum, do 3 st. C na Dolnym Śląsku - takie są prognozy na najbliższe dni. W połowie tygodnia ma się nieco ocieplić, ale w weekend znów chwyci mróz. Z pierwszych długoterminowych prognoz wynika, że święta wielkanocne będą na plusie.

Zarówno poniedziałek jak i wtorek upłyną pod znakiem lokalnych opadów śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południowym zachodzie kraju wyniesie od 2 cm do 7 cm. Miejscami spodziewane są też zawieje i zamiecie śnieżne.

Reklama

Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st.C na Suwalszczyźnie, około 1 st.C w centrum, do 3 st.C na Dolnym Śląsku.

W kolejnych dniach ma się nieco ocieplić. W czwartek, 21 marca termometry wskażą nawet do 7-8 st. Celsjusza.

Niestety, dobra passa w pogodzie nie potrwa zbyt długo. Już od piątku - jak wynika z prognoz synoptyków TVN Meteo - do Polski znów napłynie mroźne powietrze. Wyjątkowe zimne będą noce - z kilkunastostopniowym mrozem.

Koniec marca ma przynieść jednak zmianę pogody. Z pierwszych długoterminowych prognoz synoptyków TVN Meteo wynika, że święta wielkanocne będą stosunkowe ciepłe. Termometry mają wskazywać do 6 st. Celsjusza, słońca też ma być sporo.

Szczegółowa prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia po centralną oraz krańce wschodnie znajdują się pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad kanałem La Manche oraz Alpami. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże.

Polska dostaje się pod wpływ niżu znad Alp. Z południa napływa cieplejsze powietrze polarno-morskie.

W poniedziałek w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim zachmurzenie umiarkowane i duże wzrastające do całkowitego, po południu opady śniegu, na południowym zachodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południowym zachodzie kraju od 2 cm do 7 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego.

Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne

Temperatura maksymalna od -2 st.C na Suwalszczyźnie, około 1 st.C w centrum, do 3 st.C na Dolnym Śląsku.

Wiatr południowo-wschodni i wschodni, umiarkowany i dość silny, porywisty, w zachodniej połowie kraju w porywach do 70 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, jedynie na północnym wschodzie kraju początkowo małe lub umiarkowane. Na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, na Kielecczyźnie oraz na południu Mazowsza i Lubelszczyzny opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący, powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju opady śniegu, na zachodzie i w centrum o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 2 cm do 12 cm, a na zachodzie Polski miejscami do 15 cm. Temperatura minimalna od -9 st.C na krańcach północno-wschodnich, około -3 st. w centrum, do 0 st.C na południowym zachodzie kraju. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego i silnego (35 km/h do 50 km/h), w porywach do 75 km/h. Wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne, widzialność okresami poniżej 500 m.

Wiatr dość silny, w porywach do 60-70 km/h

We wtorek zachmurzenie duże i całkowite. W województwach: opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a wysoko w górach - śniegu. W obszarze od Dolnego Śląska, przez południe Wielkopolski, Ziemię Łódzką i południe Mazowsza, po Podlasie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północy i zachodzie kraju od 3 cm do 10 cm. W opadach śniegu widzialność okresami poniżej 500 m. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od -1 st.C do 3 st.C, tylko na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu od 3 st.C do 6 st.C. Wiatr na północy kraju z kierunków wschodnich, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a na wybrzeżu początkowo dość silny i silny (30 km/h do 50 km/h), w porywach do 75 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Na pozostałym obszarze Polski wiatr umiarkowany, porywisty.

Opady śniegu przechodzące w deszcz

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 1 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temperatura minimalna -3 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, wschodni i południowo-wschodni. We wtorek zachmurzenie duże. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr umiarkowany, południowy.

W poniedziałek w południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje