Nie lubią Woronicza

Ulica Woronicza tonie w brudzie i zarasta. Choć to Warszawa, Mokotów, nie sprząta się tu chyba od lat.

Zróbcie coś z tym! To skandal! Trzy, cztery lata nikt tu nie sprzątał! Liście leżą i gniją. Krzaków nie przycinano od lat. Brud okropny - alarmuje pani Alina Sobkowiak, mieszkająca przy ul. Malawskiego, sąsiadującej z Woronicza.

Reklama

Omijają ten odcinek

Rzeczywiście, na Woronicza między ul. Maklakiewicza i Etiudy Rewolucyjnej pasy zieleni po obu stronach jezdni wyglądają tak, jakby ktoś odpowiadający za czystość zapomniał o tym miejscu. Stosy starych liści, butelek, śmieci, zaniedbane krzewy. Płoty oplata stare zielsko, spod którego nie widać już tabliczki z nazwą ulicy...

Czym sobie na to tak wspaniały patron zasłużył? Czy w stolicy aż tak bardzo nie lubią prymasa Królestwa Polskiego, metropolity warszawskiego, Jana Pawła Woronicza, że skazują go na taki brud?

- Od lat jest tak, że sprzątną tylko do Maklakiewicza, a dalej, w stronę ul. Etiudy Rewolucyjnej, nie robią nic. Co roku jest tak samo. Czasem ktoś pograbi te liście, ale potem nikt ich nie zabiera i wiatr je rozwiewa... Nie wiem, kto za to odpowiada - irytuje się inna mieszkanka ul. Malawskiego. - Sam muszę sprzątać, grabić liście, pakować je w worki, za które sam płacę. A potem i tak nikt ich nie zabiera - dodaje kioskarz.

Poprawią się

Wygląda na to, że teren nie ma gospodarza, choć rzeczniczka prasowa Zakładu Oczyszczania Miasta wyjaśnia, że należy do Dzielnicy Mokotów.

- Proszę zgłosić interwencję do urzędu - radzi Iwona Fryczyńska. - Z mojej strony zgłosiłam sprawę na Infolinię Czystość 0 800 800 117. Ekopatrol sprawdzi teren i również będzie interweniował w dzielnicy - dodaje.

- Teren od Maklakiewicza do Etiudy Rewolucyjnej należy do dzielnicy Mokotów i to ona ma dbać o czystość na tym odcinku. My odpowiadamy za odcinek od Puławskiej do Maklakiewicza - potwierdza Urszula Nelken z ZDM.

Interweniujemy więc w Urzędzie Dzielnicy Mokotów. - Zgłosiliśmy już firmie, która w naszym imieniu dba o czystość, że na terenie zalegają śmieci - mówi Jacek Dzierżanowski, rzecznik Dzielnicy Mokotów. - Mają zostać posprzątane - zapewnia.

Cezary Dąbrowski,

cezary.dabrowski@echomiasta.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje