Noce na razie mroźne. Zmiana aury od czwartku

Zachmurzenie małe i umiarkowane, przelotne opady śniegu i temperatury maksymalne od -4 st. C do -2 st. C, a na Dolnym Śląsku, Nizinie Szczecińskiej i w pasie nadmorskim około 0 st. C - takie są prognozy na najbliższe dni. Noce nadal mają być mroźne, z temperaturą minimalną na przeważającym obszarze kraju od -14 st. C do -10 st. C. Według synoptyków, od czwartku, 28 marca pogoda zacznie się zmieniać, a przełom ma nastąpić w sobotę, 30 marca.

Polska nadal pozostaje pod wpływem mroźnego arktycznego powietrza, dlatego na wysokie temperatury raczej nie ma co liczyć. Do środy włącznie mróz się utrzyma, a najzimniejsze będą noce, z temperaturą minimalną - na przeważającym obszarze kraju - od -14 st. C do -10 st. C , jedynie na południu i na Pomorzu od -11 st. C do -7 st. C , a na wybrzeżu od -7 st. C do -4 st. C. Możliwe są też przelotne opady śniegu.

Reklama

Według synoptyków TVN Meteo, wzrostu temperatur należy spodziewać się od najbliższego czwartku, wtedy do Polski napłynąć ma cieplejsze powietrze. Będzie jednak wilgotno, spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu.

Przełom w pogodzie spodziewany jest w sobotę, 30 marca. Temperatura ma wówczas wzrosnąć do nawet 10 st. Celsjusza.

Z obecnych prognoz wynika, że święta wielkanocne będą ciepłe. W niedzielę, 31 marca termometry wskażą od 3 do 13 st. C, a w poniedziałek, 1 kwietnia od 4 do 14 st. C

Szczegółowa prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa południowa i wschodnia oraz północna Skandynawia znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska jest pod wpływem klina wyżu znad południowej Norwegii, w mroźnym powietrzu arktycznym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na obszarze od Warmii, Kujaw i Ziemi Łódzkiej przez Mazury, Mazowsze po Suwalszczyznę i Podlasie oraz w Karpatach miejscami zachmurzenie duże i możliwy słaby śnieg. Na wybrzeżu zachmurzenie zmienne i przelotne opady śniegu.

Temp. maks. od -4 st. do -2 st., a na Dolnym Śląsku, Nizinie Szczecińskiej i w pasie nadmorskim około 0 st. W dolinach górskich od -5 st. do -2 st. Wiatr od północnego do wschodniego, słaby i umiarkowany, w województwach śląskim i małopolskim umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h.

Noce bardzo mroźne

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południu Polski umiarkowane do dużego, w Karpatach miejscami opady śniegu.

Na wschodnim wybrzeżu zachmurzenie zmienne i przelotne opady śniegu. Temp. min. na przeważającym obszarze kraju od -14 st. do -10 st., jedynie na południu i na Pomorzu od -11 st. do -7 st., a na wybrzeżu od -7 st. do -4 st. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południu Polski umiarkowane do dużego, w Karpatach miejscami opady śniegu. Na wschodnim wybrzeżu zachmurzenie zmienne i przelotne opady śniegu.

Zachmurzenie małe i umiarkowane

Temp. maks. od -3 st. do -1 st., tylko na Dolnym Śląsku, Nizinie Szczecińskiej i w pasie nadmorskim około 0 st. W dolinach górskich od -5 st. do -2 st. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. -2 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temp. min. -11 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. -2 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy