Nowy prom "Turkawka" pływa po Wiśle

Z trzeciego bezpłatnego promu pływającego po Wiśle mogą od czwartku korzystać warszawiacy. "Turkawka" kursuje z Łomianek do Białołęki.

To kolejna oferta przygotowana dla mieszkańców i turystów przez stołeczny Ratusz.

Reklama

Spacerowicze oraz rowerzyści będą zabierani na pokład "Turkawki" od piątku do niedzieli, w godzinach 8.00 - 20.00, co 30 minut.

Oprócz "Turkawki", po Wiśle kursują już promy "Pliszka" i "Słonka". Pierwszym można dopłynąć ze Starego Miasta do plaży na wysokości ZOO. Pasażerów zabiera on codziennie w godzinach 12.45 - 20.45. Drugi wypływa z Cypla Czerniakowskiego i dociera na Saską Kępę. Chętni mogą nim pływać przez cały tydzień od 13.45 do 21.00. Promy kursują co 30 minut.

Kolejną atrakcją turystyczną są przyrodnicze wycieczki statkami "Syrenka" i "Zefir".

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10.00 statek "Syrenka" wypływa spod pomnika Syrenki do Wilanowa-Zawad. Podczas rejsu można obserwować m.in. czaple, kormorany, orły bieliki, sarny i wydry.

O godzinie 14.00 wycieczkowicze wracają pod pomnik Syrenki. Zainteresowani rejsem powinni dokonać wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numerem telefonu: 022-257-93-02 czynnym w godz. 12.00 - 15.30.

Dużym powodzeniem cieszą się rejsy statkiem "Zefir" z Warszawy do Serocka. Jak podaje na stronie internetowej Urząd Miasta St. Warszawy, wszystkie sierpniowe kursy zostały już zarezerwowane.

Po Wiśle, oprócz statków i promów, pływa także tramwaj wodny "Generał Kutrzeba". Jego trasa wiedzie z Cytadeli przez Podzamcze, okolice Mostu Poniatowskiego do Cypla Czerniakowskiego (powrót tą samą trasą).

Jednak z powodu wysokiego stanu wody w sierpniu, do odwołania nie funkcjonują przystanki Cytadela oraz Płyta Desantu. Rejsy odbywają się przez cały tydzień w godzinach od 14.30 do 19.00.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje