Spektakularna akcja warszawskich policjantów

Monkhbat O., 40-letni obywatel Mongolii, poszukiwany międzynarodowym listem gończym za zabójstwo na terenie Holandii, został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji.

Jak poinformowała w niedzielę KSP, zatrzymany mężczyzna zostanie przetransportowany do Holandii, gdzie za popełniony czyn grozi do 30 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Mężczyzna poszukiwany m.in. za zabójstwo ukrywał się w jednej z podwarszawskich miejscowości. Policjanci obserwowali jego mieszkanie i gdy stwierdzili, że można bezpiecznie przeprowadzić akcję, kilkunastu funkcjonariuszy grupy szturmowej weszło do budynku. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony; nie spodziewał się, że policjanci wpadną na jego trop w Polsce - informuje stołeczna policja.

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wydanym przez holenderski sąd, mężczyzna miał zabić swojego kolegę z którym mieszkał w Rotterdamie w listopadzie 2007 roku. Jak wynika z ustaleń, pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni wtedy to Monkhbat miał śmiertelnie ranić swojego 30-letniego kolegę - podaje KSP.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje