Sukces młodych polskich diabetyków

Międzynarodowa drużyna z udziałem czterech chłopców z Polski: Pawłem Szafałowiczem, Michałem Sumelką, Adamem Pomianem i Kubą Gozdurem, zajęła drugie miejsce na Europejskich Mistrzostwach w Piłce Nożnej dla Dzieci z Cukrzycą.

W zawodach, zorganizowanych na genewskim stadionie Bout-du-monde 23 i 24 sierpnia, uczestniczyło ponad 150 zawodników w wieku od 6 do 18 lat z kilkunastu krajów Europy.

Reklama

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w takim świetnym wydarzeniu. Daliśmy z siebie wszystko! Poznaliśmy nowych ludzi - takich jak my i zdobyliśmy puchar, który decyzją innych członków zespołu będzie w Polsce. Jeśli tylko zostaniemy zaproszeni w przyszłym roku pojedziemy po złoto - po powrocie do Polski powiedział w imieniu uczestników pucharu Michał Bumelka z Poznania. Oprócz Michała, Polskę reprezentowali na mistrzostwach Paweł Szafałowicz z Ostrowa Wielkopolskiego, Kuba Gozdur z Chełma i Adam Pomian z Suwałk. Chłopcy mają od 14 do 17 lat, wszyscy na co dzień grają w piłkę nożną, a Michał, Paweł i Adam trenują w klubach sportowych. Każdy z nich od kilku lat choruje na cukrzycę i wszyscy używają pomp insulinowych - dzięki temu mogą bez przeszkód uprawiać sport.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy