Szkolenie dla kandydatek na radne

20 kandydatek na radne, które po raz pierwszy startują w wyborach samorządowych, wzięło udział w dwudniowym szkoleniu, zorganizowanym w weekend w Warszawie przez Kongres Kobiet, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i Feminotekę.

Jak powiedziała Barbara Imiołczyk z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, podczas szkolenia kandydatki mogą "dowiedzieć się, jak organizować swoją kampanię wyborczą, jak się zaprezentować wyborcom, jak opowiedzieć o sobie, przygotować materiały".

Reklama

- Kobiet wśród radnych wciąż jest za mało - podkreśliła Imiołczyk. W jej opinii paniom w kampaniach wyborczych jest trudniej, mają one zbyt wiele wątpliwości co do słuszności stratowania w wyborach.

- Szkolenie to jedna z form, która pozwala mi na poznanie różnych sposobów autopromocji (...) Nauczyłam się konstruować dobrze ulotkę i pisać list do moich wyborców - mówiła dziennikarzom uczestniczka szkolenia, Magdalena Basz, która kandyduje do rady dzielnicy Mokotów.

Szkolenie w Warszawie odbyło się także miniony weekend. Zajęcia odbywają się również w Bydgoszczy, Gdańsku i Krakowie. W planach są kolejne szkolenia w innych miastach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje