Reklama

Reklama

Tragedia na przejeździe. Mimo opuszczonych rogatek

Specjalna komisja wyjaśni okoliczności wypadku na przejeździe kolejowym na odcinku Siedlce-Kotuń - poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. W wypadku zginęła 82-letnia kobieta, która wjechała autem na przejazd.

Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, około godziny 14.15 na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Kotuń, mimo opuszczonych rogatek, pod pociąg relacji Chełm-Bydgoszcz Główna wjechał samochód osobowy. Na miejscu zginęła 82-letnia kobieta, która kierowała autem. Jak dodano w komunikacie, nikt z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń.

W wyniku wypadku na około 30 minut wstrzymano ruch, około godz. 15.15 jeden tor został otwarty.

Reklama

"Podróżni pociągu relacji Chełm-Bydgoszcz Główna zostali bezpiecznie przeprowadzeni na oddalony ok. 100 metrów peron w Kotuniu, skąd w dalszą podróż zabrały ich nadjeżdżające pociągi" - podano w komunikacie.

Dodano, że na miejscu pracuje specjalna komisja, która ustali szczegółowe okoliczności zdarzenia i wyjaśni powody obecności samochodu na przejeździe. PKP PLK poinformowało wstępnie, że urządzenia na przejeździe w chwili wypadku działały prawidłowo.

W wyniku prac pociągi na tej trasie mogą mieć 30-minutowe opóźnienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje