Reklama

Reklama

Trzaskowski: Dojechał sprzęt do ozonowania

O godz. 2 w nocy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie dojechał sprzęt do dezynfekowania ścieków za pomocą ozonu - poinformował w sobotę rano prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Być może oczyszczanie uda się uruchomić w weekend, wcześniej niż planowano.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski napisał w sobotę rano na Twitterze: "Tak jak zapowiadałem - aby ograniczyć skutki awarii, wdrażamy rozwiązanie polegające na dezynfekowaniu ścieków za pomocą ozonu. O 2 w nocy do MPWiK dojechał już odpowiedni sprzęt, więc prace mogą rozpocząć się nawet szybciej niż początkowo planowaliśmy. Działamy".

Reklama

Zastępczyni rzecznika prasowego Urzędu m.st. Warszawy Ewa Rogala w rozmowie z PAP wyraziła nadzieję, że "wkrótce uda się uruchomić oczyszczanie ścieków nowatorską metodą z użyciem ozonu". "Pan prezydent wcześniej mówił, że może to być niedziela lub poniedziałek, ale bardzo byśmy chcieli, żeby w weekend to ruszyło. Jest sobotni poranek, może uda się uruchomić w sobotę" - powiedziała Rogala.

We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". 

Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły - do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje