Reklama

Reklama

Warszawa: Będą zegary na stacjach metra

Specjalna komisja Metra Warszawskiego ma odebrać dzisiaj nowy system informacyjny dla pasażerów. Do tej pory wyświetlacze działały odwrotnie niż prawie we wszystkich kolejkach metra na świecie.

Zamiast odliczać czas do przyjazdu najbliższego pociągu, pokazywał czas od odjazdu ostatniego składu. Teraz się to zmieni.

Reklama

Wprowadzenie nowej technologii na pewno znacznie ułatwi życie mieszkańcom stolicy. Do tej pory system rejestrował odjazd pociągu ze stacji i od tego momentu odliczał czas. Pasażerowie wiedząc w jakim odstępie jeżdżą w danym momencie dnia pociągi (w godzinach szczytu co 3-4 minuty), mogli sobie obliczyć, za ile mogą spodziewać się najbliższego składu.

Teraz nie będą musieli zajmować się matematyką. Nowy system wyświetla na specjalnych tablicach czas do odjazdu najbliższego pociągu oraz wyświetla kierunek, w którym on jedzie. To rozwiązanie bardzo popularne w Europie i na świecie. W Warszawie tego jednak brakowało.

Tablice miały zostać uruchomione już ponad miesiąc temu. Niestety firma montażowa nie zdążyła na czas. Metro warszawskie nałożyło zatem karę na wykonawcę, która teraz wynosi już ponad 100 tys. złotych.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy