Reklama

Reklama

Zatrzymano podejrzanego o wyłudzanie zaliczek na wynajem mieszkań

Policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę, który wyłudzał pieniądze proponując wynajem cudzych mieszkań w Warszawie. Ofiarami oszusta, który został aresztowany na trzy miesiące, mogło paść kilkadziesiąt osób - poinformowała w poniedziałek stołeczna policja.

Jak wynika z policyjnych ustaleń 32-letni Michał W. za pośrednictwem internetowych portali ogłoszeniowych wyłudzał od przyszłych klientów zaliczki za wynajem mieszkań na atrakcyjnych warunkach finansowych, które nie były jego własnością.

Reklama

Jak powiedziała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji zaliczki wynosiły każdorazowo około 1000 złotych. Śledczy podejrzewają, że w ten sposób mogło zostać oszukanych ponad 20 osób.

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę na warszawskiej Pradze. - Namierzenie go było niezwykle trudne ponieważ często zmieniał swój wygląd i miejsce pobytu. W razie potrzeby telefonował z budek telefonicznych, rzadko kontaktował się osobiście z innymi osobami - powiedziała Adamus.

Do tej pory na policję w centrum Warszawy zgłosiło się kilka poszkodowanych w ten sposób osób. - Prowadzący sprawę policjanci podejrzewają, że skala tego przestępstwa może być jednak znacznie większa. Michał W. za podobne czyny był już karany oraz notowany w policyjnych kartotekach - powiedziała Adamus.

Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy