Reklama

Reklama

Białoruś: Przedwyborcze manipulacje

Białoruskie władze przygotowują się do sfałszowania wyników jutrzejszych wyborów prezydenckich - twierdzi opozycyjny kandydat do najwyższego urzędu w państwie, Władzimir Hanczaryk. W przeddzień decydującego głosowania mnożą się przykłady naruszenia prawa wyborczego.

Zdaniem Hanczaryka, jego wygrana w wyborach prezydenckich jest pewna, a jeśli stanie się inaczej, znaczyć to będzie, że wybory zostały sfałszowane.

Reklama

Obserwatorzy przez cały dzień informowali dzisiaj o licznych przypadkach łamania prawa wyborczego. Aby zwiększyć frekwencję wyborczą, do przedterminowego głosowania zmusza się studentów i pracowników dużych zakładów pracy.

Dzisiaj, chociaż trwa już cisza wyborcza, prezydent Aleksander Łukaszenka pojawia się we wszystkich wydaniach wiadomości. Dziennikarze donoszą o jego sukcesach jako prezydenta.

Tymczasem opozycyjny kandydat, Władzimir Hanczaryk, zachęca ludzi do wyjścia na ulice Mińska po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę wieczorem, aby świętować jego zwycięstwo lub zaprotestować przeciwko sfałszowaniu wyborów.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: kandydat | Białoruś | manipulacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje