"Corriere della Sera" o Gretkowskiej

"Corriere della Sera" przedstawia w czwartek sylwetkę Manueli Gretkowskiej jako założycielki Partii Kobiet, która - jak podkreśla dziennik - stoi na czele "rebelii" przeciwko rządom braci Kaczyńskich.

Włoska gazeta pisze, że prawica "tępi" pisarkę jako "marksistkę", a lewica patrzy na nią z podejrzeniem.

Reklama

- Jesteśmy pierwszą republiką jednojajową na świecie. Żyjemy w stanie permanentnej wojny. Bracia Kaczyńscy wszędzie widzą wrogów i ruszają na wojnę. Nie potrafią działać w normalny sposób - mówi Gretkowska w rozmowie z wysłannikiem największego włoskiego dziennika do Warszawy. Zauważa następnie: "Nie potrzebujemy wojen ideologicznych, ale normalności".

" A w tej normalności - dodaje - polskie kobiety, dyskryminowane od narodzin do emerytury, muszą odzyskać swoją godność i walczyć o swoje prawa w parlamencie".

Autor relacji zwraca uwagę na to, że pisarka nazywa swą partię "nową Solidarnością". Jak tłumaczy Gretkowska, chodzi o "solidarność egzystencjalną, głębszą, poprzez którą zostanie wreszcie uznana partnerska rola kobiet i porzuci się prymitywny model patriarchalny". Według niej obecna sytuacja kobiet "cofnęła się do XIX wieku".

Zdaniem Manueli Gretkowskiej bracia Kaczyńscy, którzy "polują na byłych komunistów, zachowują się gorzej od nich".

- Ja też mam swoje obsesje, ale zamykam je w swoich książkach. Dla mnie demokracja to wolność, przejrzystość, szacunek dla reguł. Dla nich, zbyt często wpadających w histerię, to coś innego - stwierdza liderka Partii Kobiet.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje