"Dz": Jakubiak zastąpi Lipca

Elżbieta Jakubiak dopnie swego i zostanie ministrem - pisze "Dziennik". - Pojawiały się pomysły objęcia przez nią resortu sportu, ale premier nie miał do tej pory planów dymisjonowania Tomasza Lipca - opowiada jeden z polityków PiS. Teraz już ma. Jakubiak zastąpi więc w resorcie Tomasza Lipca.

O losie Tomasza Lipca zdecydowała fatalna passa w doborze jego współpracowników. - Premier ma tego pewnie dość i nie chce ryzykować kolejnej katastrofy - mówi gazecie rozmówca z rządu.

Reklama

Są jednak politycy PiS, którzy nieoficjalnie przyznają, że wpadka dwóch urzędników Centralnego Ośrodka Sportu to dobra wiadomość dla ich partii. - Po pierwsze, pokazała, że CBA ściga także swoich, zadając kłam twierdzeniom opozycji, a po drugie, zwolnił się resort dla Eli Jakubiak - mówi jeden z posłów PiS. Przypomina, że na jednym z wyjazdowych posiedzeń klubu parlamentarnego przed kilkunastoma miesiącami Zbigniew Ziobro mówił, że dla sukcesu CBA ważne byłoby przyłapanie na korupcji kogoś z PiS.

CBA obserwowało szefów COS przez kilka miesięcy. To oznacza, że miało uzasadnione podejrzenia co do ich uczciwości. Zostali zatrzymani po wręczeniu im kontrolowanej łapówki. Obaj przyznali się do zarzutów. Grozi im do 8 lat więzienia. Ale to nie wszystko, bo CBA ustaliło także, że obaj panowie planowali rozszerzyć działalność korupcyjną i zarabiać na organizacji Euro 2012. To COS ma wybudować Stadion Narodowy i potem nim administrować. Wyciąganie pieniędzy budżetowych miało się odbywać za pomocą firm założonych przez tzw. słupy. To pod nich COS miał ustawiać przetargi. - Myśleli, że hasła o uznawaniu walki z korupcją za priorytet tego rządu są puste, ale pomylili się i siedzą w więzieniu - mówił szef CBA.

"Dziennikowi" udało się ustalić, że premier od razu chciał się spotkać i z ministrem Lipcem, i z Mariuszem Kamińskim. Zmienił jednak plany i najpierw spotkał się z szefem CBA.

Do zatrzymań szefów COS doszło, zanim rozpoczęło się rozpisywanie przetargów na inwestycje związane z Euro 2012. Teraz - według gazety - zajmie się tym już nowa minister.

Dowiedz się więcej na temat: Prawo i Sprawiedliwość | CBA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje