Francja: Kerry i Ławrow w Paryżu o Ukrainie

W Paryżu rozpoczęło się dziś wieczorem spotkanie szefów dyplomacji USA i Rosji, Johna Kerry'ego i Siergieja Ławrowa. Rozmowy trwają w rezydencji ambasadora Rosji i mają dotyczyć reakcji Kremla na amerykański plan uregulowania sytuacji na Ukrainie. Przed rozpoczęciem spotkania ministrowie jedynie uścisnęli sobie ręce w obecności mediów i podziękowali dziennikarzom.

Wcześniej w ciągu weekendu Ławrow wypowiadał się dla telewizji rosyjskiej. Zapewnił, że Rosja nie ma zamiaru wkraczać militarnie na terytorium Ukrainy. Mówił też, że jedynym sposobem na zagwarantowanie stabilności jest federalizacja Ukrainy.

Reklama

MSZ Ukrainy oznajmiło w odpowiedzi, że warunki federalizacji kraju i wprowadzenie rosyjskiego jako drugiego języka państwowego są w istocie żądaniem "rozpadu Ukrainy i zniszczenia jej państwowości".

Jak ogłoszono w piątek wieczorem, prezydent USA Barack Obama w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem przedstawił amerykańską propozycję rozwiązania kryzysu ukraińskiego.

USA stawiają jako warunek rozwiązania dyplomatycznego unikanie przez Rosję dalszych kroków naruszających integralność terytorialną Ukrainy.

Dowiedz się więcej na temat: John Kerry | Siergiej Ławrow | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje