Reklama

Reklama

Gibała: Twój Ruch poprze wniosek o odwołanie ministra Arłukowicza

Na wtorkowym posiedzeniu klubu Twojego Ruchu zapadła decyzja, że posłowie tej formacji poprą zapowiadany przez PiS wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza - powiedział Łukasz Gibała.

Jak mówił polityk, mimo że wniosek PiS w sprawie Arłukowicza jest motywowany politycznie, to Twój Ruch krytycznie ocenia całość funkcjonowania służby zdrowia w Polsce.

Reklama

- Uważamy, że kolejki do specjalistów są zbyt długie i nic się nie poprawia, leki są zbyt drogie i nic się nie poprawia, mimo że nakłady na służbę zdrowia rosną  - argumentował.

Według niego Arłukowicz jako minister zdrowia nie zasługuje na zaufanie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w poniedziałek, że jego partia złoży wniosek o wotum nieufności wobec Arłukowicza. To reakcja na zapowiedź ministra zdrowia, że resort pracuje nad założeniami do projektu ustawy o systemie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych - szczegóły rozwiązań mają zostać przedstawione w przyszłym roku.

Arłukowicz zapewnił we wtorek, że wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych nie utrudni dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej.  - Żaden pacjent nie będzie wykluczony - mówił minister.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje