Handke: Ministerstwo źle obliczyło skutki nowelizacji Karty Nauczyciela

Samorządy dostały za mało pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli o 800 milionów złotych. Poinformował o tym sam minister edukacji Mirosław Handke.

Mirosław Handke potwierdził, że ministerstwo źle obliczyło skutki nowelizacji Karty Nauczyciela. Jednocześnie minister wyraźnie mówi o tym, kto za to odpowiada: "Ja odpowiadam za to i ja powinienem ponieść konsekwencje".

Reklama

W kontekście błędu ministerstwa pojawia się pytanie: co dalej z podwyżkami dla nauczycieli? Minister Handke mówi, że dodatkowych pieniędzy w budżecie nie ma. Zapowiada jednak, że poprosi ministra finansów o uruchomienie rezerwy, która jest w dyspozycji resortu edukacji. Jest też inny pomysł - MEN chce emitować weksle, które byłyby wykupywane przez samorządy - byłaby to forma kredytowania ministerstwa przez władze lokalne.Mirosław Handke potwierdził, że ministerstwo źle obliczyło skutki nowelizacji Karty Nauczyciela. Jednocześnie minister wyraźnie mówi o tym, kto za to odpowiada: "Ja odpowiadam za to i ja powinienem ponieść konsekwencje".

Dowiedz się więcej na temat: nauczyciele | edukacja | samorządy | minister | karty | skutki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje