Hiszpania: Wszczęto śledztwo ws. zabicia żubrów w rezerwacie

Hiszpańska Guardia Civil prowadzi śledztwo w sprawie zabicia dwóch żubrów w rezerwacie w regionie Walencji (wschodnia Hiszpania). Zwierzęta znaleziono bez łbów. Dochodzenie dotyczy ewentualnego otrucia pozostałych osobników stada.

Pierwszego żubra bez łba znaleziono w ubiegły piątek. Chodziło o przywódcę stada i największy okaz, o wadze 800 kg. Jak poinformowały agencję EFE źródła w lokalnych władzach, na drugie martwe zwierzę natrafiono w czwartek rano.

Reklama

Zawartość ich żołądków wskazuje na to, że zostały otrute. Jako że także pozostałe zwierzęta ze stada wykazywały w ostatnich dniach objawy zatrucia, Guardia Civil bierze pod uwagę hipotezę, że również im ktoś podał truciznę.

Nietypowe zachowanie pozostałych zwierząt może być oznaką otrucia

W połowie ub. tygodnia pracownicy zorientowali się, że brakuje kilku zwierząt oraz że stado zachowuje się w nietypowy sposób - poinformował w ub. tygodniu przedstawiciel rezerwatu Valdeserrillas, w gminie Benageber, Rodolfo Navarro.

Guardia Civil odwiedza obecnie gospodarstwa położone w pobliżu rezerwatu i rozmawia z rolnikami oraz właścicielami sąsiednich gruntów.

Według mediów w rezerwacie o powierzchni 365 hektarów żyło dotychczas 12 żubrów. Było to jedno z niewielu stad żubra europejskiego, które pozostały na świecie.

Żubry z rezerwatu Valdeserrillas biorą udział w europejskim projekcie ochronnym, w ramach którego zbierane są dane na temat zachowania indywidualnych okazów oraz całych stad. Celem badania jest optymalizacja wysiłków hiszpańskich i międzynarodowych specjalistów, by ocalić te zwierzęta przed wyginięciem.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje