Reklama

Reklama

Kategoryczne stanowisko Austrii wobec kryzysu uchodźczego

Austriacki minister spraw wewnętrznych uważa, że tak duży napływ uchodźców do Austrii jak w ubiegłym roku nie może się powtórzyć. - Użyjemy wszelkich dostępnych środków, by tego uniknąć - stwierdził Wolfgang Sobotka w rozmowie z Niemiecką Agencją Prasową.

Według Wolfganga Sobotki, sytuacja z ubiegłego roku, gdy setki tysięcy ludzi wyruszyły przez Bałkany do Europy Zachodniej, nie może się nigdy więcej powtórzyć.

Reklama

Minister zapowiedział także, że nawet w przypadku zerwania porozumienia między Unią Europejską a Turcją w sprawie uchodźców nie ma możliwości, by fala migracyjna przedostała się do Austrii. Minister Sobotka ponadto skrytykował politykę uchodźczą Unii Europejskiej, nazywając ją "ekstremalnie opieszałą".

Od stycznia tego roku Austria zrezygnowała z prowadzenia tak zwanej Willkommenskultur, czyli "kultury powitania" wobec przybywających uchodźców.

Obecnie austriacki rząd przygotowuje nadzwyczajne rozporządzenie, które między innymi przewiduje kary więzienia dla uchodźców ekonomicznych, którzy będą znajdować się w Austrii nielegalnie i nie będą chcieli opuścić kraju dobrowolnie. Rozporządzenie również zakłada brak możliwości przyjęcia większej liczby uchodźców. Górna granica liczby podań o azyl ustalona przez austriacki rząd to 37 i pół tysiąca.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy