Reklama

Reklama

Komorowski po spotkaniu w Poroszenką

W Krakowie zakończyło się spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy, Bronisława Komorowskiego i Petra Poroszenki. Obaj politycy uczestniczyli wcześniej w obchodach 70. rocznicy wyzwolenia byłego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Tematem rozmów była najprawdopodobniej sytuacja na Ukrainie i możliwości dalszej polskiej pomocy. Po spotkaniu nie przewidziano jednak wystąpienia dla mediów. 

Reklama

Komorowski rozmawiał z ukraińskim prezydentem telefonicznie w poniedziałek wieczorem. W rozmowie potępił atak separatystów na Mariupol, którego ofiarą padła ludność cywilna. Jak powiedział PAP prezydencki minister Jaromir Sokołowski, prezydenci umówili się na kontynuację rozmów po zakończeniu uroczystości z okazji rocznicy wyzwolenia obozu.

Wieczorem prezydent Komorowski spotkał się także z francuskim prezydentem Francois Hollandem, który również uczestniczył w uroczystościach w Auschwitz-Birkenau.


Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne