Książę William poleciał śmigłowcem na imprezę

Brytyjski książę William, który został ostatnio pilotem wojskowym, wykorzystał nowo nabyte umiejętności, by śmigłowcem RAF polecieć z Londynu na wieczór kawalerski kuzyna na wyspie Wight - doniósł w środę "Daily Mail".

Lot odbył się w piątek. 25-letni William zasiadł za sterami wielkiego transportowego śmigłowca Chinook i poleciał na party kuzyna Petera Phillipsa, syna księżniczki Anny. Po drodze zabrał ze sobą młodszego brata, księcia Harry'ego.

Reklama

Brytyjski resort obrony potwierdził, że taki lot się odbył, ale zapewnił, iż była to część szkolenia księcia Williama, od dawna zaplanowana, a na pokładzie znajdował się instruktor pilotażu.

"Daily Mail" pisze, że brytyjscy parlamentarzyści i podatnicy domagają się wyjaśnienia, dlaczego księciu pozwolono wykorzystać kosztująca 10 milionów funtów szterlingów maszynę jako "taksówkę".

Dziennik zwraca uwagę, że siłom brytyjskim w Afganistanie bardzo brakuje takich śmigłowców. Wojskowi byli podobno wściekli, gdy dowiedzieli się o wyprawie Williama, ale dawali temu wyraz tylko prywatnie.

Godzina lotu Chinooka kosztuje 5 tysięcy funtów szterlingów. Książę leciał na wyspę Wight 80 minut.

Książę William kontynuuje szkolenie jako pilot śmigłowców i samolotów odrzutowych...

Dowiedz się więcej na temat: PLL LOT | książe William | książę | william | książę William

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje