Reklama

Reklama

Lloyds wypłaci dwa miliardy dolarów odszkodowania za straty po zamachach

Około dwóch miliardów dolarów odszkodowania za straty spowodowane zamachami w Ameryce wypłaci brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe Lloyds. Poinformował o tym przewodniczący firmy. Będzie to najwyższa suma, jaką Lloyds wypłacił w swej 300-letniej historii.

Odszkodowania za straty spowodowane samobójczymi zamachami będą nawet większe od sumy jaką Lloyds wypłacił w 1989 roku. Wówczas gigantyczne spustoszenia na południowym wschodzie Ameryki wyrządził huragan Hugo.

Reklama

Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe potwierdziło iż wywiąże się ze swoich zobowiązań, jak również i to, że wypłaty z powodu strat poniesionych przez klientów równe będą 12 procentom całkowitej wypłacalności Lloydsa za rok 2001.

W oświadczeniu firma podała, że finansowe konsekwencje zamachów będą dla rynku ubezpieczeniowego poważnym ciosem, ale jak dodano, Lloyd poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Eksperci nie ukrywają, że stawki ubezpieczeniowe poddane zostaną w przyszłości dokładnej weryfikacji i pójdą znacznie w górę. Na pytanie, o ile zostaną podniesione, będzie można odpowiedzieć dopiero po końcowym podliczeniu wypłat związanych z tragedią za Atlantykiem.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: zamachy | towarzystwo | odszkodowania | Lloyds

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne