Reklama

Reklama

Na drogach spokojniej niż wczoraj

Ponad 20 osób zginęło wczoraj na polskich drogach - to więcej niż w ubiegłym roku. Dziś jest dużo spokojniej. Poważny wypadek wydarzył się na krajowej "jedynce" w miejscowości Emilia w województwie łódzkim, gdzie zderzyły się dwie ciężarówki. Tam ranna została jedna osoba.

Przedświąteczna środa na drogach był tragiczna. 22 osoby zabite, 233 ranne, 203 wypadki to bilans wyjazdów na Wszystkich Świętych. - Jest tragiczniejszy niż statystyki z ubiegłego roku; wówczas w ciągu dwóch dni - 31 października i 1 listopada - zginęło 28 osób, a 338 zostało rannych - podkreśla Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji. Postrachem są pijani kierowcy. Tylko wczoraj zatrzymano ich prawie czterystu. A to i tak tylko wierzchołek "góry lodowej".

Reklama

Według Hajdasa, najczęstszą przyczyną wypadków była brawura kierowców. - Dlatego apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków na drogach - podkreślił. Uważać trzeba w mniejszych miejscowościach. Tam często cmentarze położone są w pobliżu dróg przelotowych i można spodziewać się wielu pieszych.

Dziś na razie na drogach jest dość spokojnie, ale w ciągu dnia - jak co roku - będzie tłoczno w rejonie cmentarzy. Tam trzeba zwracać uwagę na znaki, bo policja w wielu miejscach zmieniła organizację ruchu. I może czekać nas przykra niespodzianka.

Poważny wypadek wydarzył się na krajowej "jedynce" na wysokości miejscowości Emilia w Łódzkiem. Tam zderzyły się dwie ciężarówki. Jedna z nich przewróciła się i zatarasowała drogę. Ranna została jedna osoba, którą przewieziono do szpitala w Zgierzu. Trasa jest już przejezdna.

Policyjna akcja "Znicz" rozpoczęła się wczoraj i potrwa do niedzieli. Porządku na drogach pilnuje ponad 10 tysięcy policjantów, którzy wyłapują nietrzeźwych i pilnują przede wszystkim, żeby przestrzegać ograniczeń prędkości. Kontrolują też stan techniczny aut i sprawdzają, czy dzieci przewożone są w fotelikach. I zapowiadają, że dziś nie ma szansy na pouczenie - każdy, kto złamie prawo, zapłaci mandat.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: ranni | wypadek | ciężarówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy