Reklama

Reklama

Polska zachęca rodaków do powrotu

20 października ruszył pierwszy portal internetowy mający na celu zachęcić Polaków, którzy wyemigrowali za granicę w poszukiwaniu pracy do powrotu do Polski, gdzie pracodawcy odczuwają już znaczne braki dobrze wykwalifikowanej kadry. Początkowo portal będzie promowany w Wielkiej Brytanii i w Polsce, a następnie w pozostałych krajach UE - poinformowała agencja AB Link.

Inicjatywa Wracaj do Polski powstała z myślą o tych wszystkich osobach, które wyemigrowały z naszego kraju. Szacuje się, że po wstąpieniu Polski do Unii Europejskej za chlebem wyjechało od 1,2 mln do 1,5 mln osób. Odpływ wykwalifikowanej kadry zmienił oblicze polskiego rynku pracy. Pracodawcy dotychczas dyktujący na nim warunki, szybko zauważyli, że znalezienie odpowiedniej osoby do pracy nie jest takie proste. stąd też powstają różne inicjatywy zachęcenia rodaków do powrotu do kraju.

Reklama

Twórcami programu "Wracaj do Polski" są organizacje najlepiej znające zagadnienia dotyczące pracy w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Są to: Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz firma doradztwa personalnego Hays Poland, zajmująca się rekrutacjami specjalistycznymi. Patronat nad programem objęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - poinformowała agencja AB Link.

Program "Wracaj do Polski" ma zadanie przedstawić nowo powstałe możliwości, o jakich nie wiedzą pracujący za granicą rodacy.

Prezentuje on:

- bieżące dane o rynku pracy, wynagrodzeniach, jakie są obecnie oferowane na różnych stanowiskach w Polsce oraz najczęściej poszukiwanych specjalistach.

- możliwości kształcenia zawodowego i językowego.

- aktualnych ofert pracy dla specjalistów i kadry zarządzającej w Polsce

- poradnik podatkowy, który wyjaśnia zawiłe kwestie rozliczeniowe w przejrzysty sposób.

Można również zarejestrować się w serwisie i uzyskać na bieżąco informacje o interesujących ofertach pracy.

- W krajach Unii wielu Polaków zajmuje stanowiska poniżej swojego wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. To rozwiązanie dobre tylko na chwilę i nie można nie skorzystać z okazji, jaką rodzi boom w Polskiej gospodarce. Dlatego chcemy stworzyć platform, która pomoże Polakom znaleźć najlepsze dla nich oferty na zjednoczonym unijnym rynku pracy. Wierzę, że te oferty czekają na Polaków w ich ojczystym kraju. Polska potrzebuje specjalistów . Masowy odpływ siły roboczej może zahamować rozwój polskiej gospodarki. Stąd pomysł na na portal www.wracajdopolski.pl ; który będziemy promować w Wielkiej Brytanii - powiedział Martin Oxley, Dyrektor Zarządzający Brytytjsko Polskiej Izby Handlowej.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje