Reklama

Reklama

Pożar w Dąbrówce Wielkopolskiej. Zarządzono ewakuację

Strażacy walczą z ogniem od wielu godzin. Ewakuację zarządził ze względów bezpieczeństwa burmistrz Zbąszynka - w rejonie pożaru pojawił się wysoki poziom zadymienia.

Jak mówi Zygmunt Rogowski ze straży pożarnej sytuacja jest bardzo dynamiczna, ogień przygasa, ale pojawia się w innych miejscach. Wszystko zależy od podłoża, na które trafia ogień.

Reklama

Gaszenia nie ułatwia wiatr, który podsyca ogień. Obecnie płonie powierzchnia o długości 100 metrów i 150 szerokości. Ogień rozprzestrzenia się w stronę zabudowań w miejscowości Dąbrówka Wielkopolska. Dlatego postanowiono na wszelki wypadek ewakuować ok. 100  mieszkańców.

Na miejscu z ogniem walczy 80 strażaków z okolicznych jednostek.  Akcja będzie trwała przez całą noc - mówi Zygmunt Rogowski komendant świebodzińskich strażaków. Jak tłumaczy, specyfika palącego się materiału powoduje , że przygaszony w jednym miejscu, pożar roznieca się w innym. 

Burmistrz Czyczerski w rozmowie z Radiem Zachód wyraził przekonanie, że przyczyną pożaru nie był samozapłon lecz celowe podpalenie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje