Reklama

Reklama

PSL-UED: Na terenie Sejmu sprzedawany jest tygodnik z instrukcją "Jak rozpoznać Żyda"

Na terenie Sejmu sprzedawany jest tygodnik "Tylko Polska" z instrukcją "Jak rozpoznać Żyda"; apelujemy do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, aby wyjaśnił jak to możliwe, że tego typu pismo jest propagowane w polskim parlamencie - powiedział w środę Michał Kamiński (PSL-UED).

Kamiński pokazał na konferencji prasowej w Sejmie tygodnik "Tylko Polska", który - jak powiedział - można kupić w kiosku znajdującym się w hotelu sejmowym. Na okładce widnieje hasło: "Jak rozpoznać Żyda". "Nazwiska, cechy antropologiczne, sposób wysławiania się, prezencja, cechy charakteru, metody działania, działanie dezinformacyjne. Jak ich zwyciężyć? Tak dalej być nie może!" - napisano.

"Uznaję za absolutny skandal, że w polskim Sejmie (....) takie plugawe pisma, jak wyjęte z nazistowskich gazetek, są sprzedawane" - oświadczył Kamiński. Zaapelował do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o wyjaśnienie "jak to możliwe", że tego typu treści są rozprowadzane na terenie parlamentu.

Reklama

Według Kamińskiego, w żadnym europejskim parlamencie nie powinno być miejsca dla pisma, które - jego zdaniem - ma "charakter antysemicki". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy