Psychopata-kanibal wyszedł ze szpitala i zabił

Błędy brytyjskiej służby zdrowia przyczyniły się do śmierci dwóch osób, zamordowanych przez schizofrenika-kanibala, którego wypuszczono ze szpitala o podwyższonym rygorze - informuje w czwartek BBC.

Peter Bryan po raz pierwszy został skierowany do szpitala o podwyższonym rygorze w Rampton, kiedy w 1993 roku zabił młotkiem 20-letnią ekspedientkę. W 2002 roku komisja badająca jego zdrowie psychiczne pozwoliła mu na kontakt ze społeczeństwem i został przeniesiony do domu opieki, w którym każdy z pacjentów miał własne drzwi wejściowe i klucze. Jednak po oskarżeniu o napastowanie 17-latki Bryan został odesłany z powrotem do szpitala. Tym razem jednak trafił na oddział otwarty w Newham General Hospital.

Reklama

W lutym 2004 roku opuścił budynek szpitala i zabił swojego znajomego. Następnie usmażył i zjadł część jego mózgu, a ciało poćwiartował. Został następnie aresztowany i wysłany do kolejnego szpitala o zaostrzonym rygorze - Broadmoor w Crowthorne. W kilka tygodni po przybyciu tam zaatakował i zabił innego pacjenta. W sądzie przyznał się do zabójstwa obu mężczyzn, tłumacząc się ograniczoną poczytalnością.

Jeden z psychiatrów, którzy go badali, stwierdził, że jest on najniebezpieczniejszym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek widział.

W przygotowanych dla służby zdrowia dwóch niezależnych raportach na temat zabójstw dokonanych przez Bryana stwierdzono, że był to wyjątkowy przypadek i można było zrobić więcej, aby go powstrzymać. Wskazuje się w nich jednak na błędy systemowe, a nie winę konkretnych osób.

W raportach podkreśla się, że choroba Bryana była trudna do wykrycia, ponieważ przez długi czas mógł nie mieć żadnych objawów. Zbyt szybko umożliwiono mu kontakt ze społeczeństwem, a pracownicy służby zdrowia, którzy opiekowali się Bryanem, nie mieli odpowiedniego doświadczenia, co doprowadziło do zmniejszenia dawek leków, jakie przyjmował. Nie skierowano go też do placówek o odpowiednim poziomie zabezpieczeń.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | błędy | psychopata | kanibal | zabójstwo | Anglia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje