Rehabilitacja w kasynie?

Sprzęt do gier towarzyskich, stołowych, salonowych, specjalne stoły do gier w kasynach i wyposażenie kręgielni - te sprzęty zostały zwolnione z cła na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia z 11 czerwca 2002 roku. Ministrem był wówczas Mariusz Łapiński.

Jak napisano w rozporządzeniu, wykaz obejmuje sprzęt i urządzenia rehabilitacyjne ułatwiające lub umożliwiające proces rehabilitacji leczniczej i zawodowej osób niepełnosprawnych...

Reklama

Sprzęt taki, zgodnie z kodeksem celnym, mogą sprowadzać tylko i wyłącznie osoby niepełnosprawne na własny użytek oraz organizacje społeczne działające na rzecz niepełnosprawnych i nie prowadzące działalności gospodarczej. Umieszczenie na tej liście stołów bilardowych i automatów do gier w kasynach budzi zdziwienie.

- To budzi zdziwienie i to wymaga wyjaśnienia - mówi RMF były minister zdrowia Marek Balicki. - Z tego prawa wynika, że każdy stół do gier w kasynach przywieziony przez organizację społeczną przez osobę niepełnosprawną będzie zwolniony, bo jak tu wykazywać, że jest to przydatne do osobistej rehabilitacji? - dodaje.

Nie wiadomo, ile takich automatów sprowadzono do Polski od czerwca ubiegłego roku. Resort finansów, któremu podlega służba celna dziś nie pracuje.

Przypomnijmy, o innym - ujawnionym przez RMF - przypadku dotyczącym sprzętu rehabilitacyjnego.

Zgodnie z wykładnią Ministerstwa Finansów, takim sprzętem są np. gumowe lalki w sex-shopach i wibratory, objęte zerową stawką VAT.

Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | sprzęt

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy