Simon Mol

W warszawskim szpitalu zmarł Simon Mol, oskarżony o świadome zarażenie wirusem HIV kilkunastu kobiet. Kilka dni temu sąd zawiesił proces Kameruńczyka z powodu złego stanu zdrowia mężczyzny. Pod koniec września Mol w bardzo złym stanie trafił z aresztu do szpitala.

Prokuratura postawiła Simonowi Molowi w sumie 13 zarzutów - 11 dotyczyło zakażenia kobiet wirusem, jeden - narażenia kobiety na taką chorobę, a jeden - posiadania bez pozwolenia białej broni. Oskarżony przebywał w areszcie od zatrzymania w styczniu 2007 r.

Reklama

Sam Kameruńczyk po zatrzymaniu twierdził, że nie zdawał sobie sprawy, że jest chory i że w 1999 r. przechodził badania, które nie wykazały, iż jest nosicielem wirusa HIV. Z ustaleń policji wynika jednak, że o chorobie informowały go m.in. zakażone kobiety. Niektóre z nich mówiły, że działał z premedytacją i oskarżał je o rasizm, gdy chciały się zabezpieczać. Simon M. przedstawiał się jako uchodźca polityczny z Kamerunu, poeta, pisarz i dziennikarz. Przyjechał do Polski w 1999 r.

Dowiedz się więcej na temat: oskarżeni | HIV | mol | Simon Mol | MOL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy