Reklama

Reklama

Trasa nr 8 Warszawa-Katowice ma być zablokowana do godz. 20.00

Co najmniej do godz. 20 będzie wstrzymany ruch na trasie nr 8 Warszawa-Katowice na odcinku między Rawą Maz. a Tomaszowem Maz. (Łódzkie) - poinformowała policja.

Przed południem na tej trasie w miejscowości Lechów wywrócił się samochód ciężarowy volvo przewożący 19 ton gazu propan-butan.

Reklama

Według oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, po godz. 17.00 na miejsce wypadku podstawiona zostanie kolejna cysterna, do której zostanie przepompowane paliwo.

- Dopiero po zakończeniu tej operacji, która może potrwać trzy godziny, dźwig postawi cysternę na koła. Obecnie na miejscu strażacy ze względu na upał wciąż polewają wodą zbiornik z gazem -

dodał.

Policja zaleca objazdy. Jadący w kierunku do Katowic w Rawie Maz. powinni kierować się drogą do Łodzi lub w miejscowości Huta Zawady drogą nr 70 do Skierniewic i Łodzi. Jadący w kierunku do Warszawy w Tomaszowie Maz. powinni kierować się do Inowłodza, a dalej drogą nr 726 do Rawy Maz.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 11.45. Według relacji kierowcy ciężarówki w czasie jazdy inny samochód zajechał mu drogę. W wyniku gwałtownego hamowania cysterna zjechała do rowu i przewróciła się na prawy bok. Według policji nie ma groźby wybuchu i wycieku.

Dowiedz się więcej na temat: policja | zablokowana | trasa | Warszawa | Katowice | nr 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne