Reklama

Reklama

Tusk: Interesy państwa polskiego nie doznały uszczerbku

Interesy państwa polskiego nie doznały uszczerbku, jeśli chodzi o ewentualne konsekwencje o charakterze prawnym i gospodarczym związanym z działalnością PGNiG, czy Gaz-Systemu - mówił premier Donald Tusk w piątek na konferencji nt. raportu o memorandum gazowym.

- To co ważne i wynika z raportu (o okolicznościach podpisania memorandum gazowego), ale także całej wiedzy jeszcze sprzed tego zamieszania to to, że interesy państwa polskiego nie uznały uszczerbku - jeśli chodzi o ewentualne konsekwencje o charakterze prawnym i gospodarczym związanym z działalnością PGNiG, czy Gaz-Systemu - powiedział szef rządu w piątek na konferencji prasowej.

Reklama

Jak dodał, może uspokoić opinię publiczną, że nie doszło do zdarzeń, które mogłyby narażać na szwank interesy energetyczne kraju, czy relacje polsko-ukraińskie.

- Działania, które wykraczały poza intencję i o których nie informowano precyzyjnie ministra skarbu, mówię tu o podpisaniu memorandum przez EuRoPol Gaz, trzeba uznać za nadgorliwe i nie do zaakceptowania - podkreślił jednocześnie Tusk.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk | Mikołaj Budzanowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje