Reklama

Reklama

W Wiedniu narada migracyjna, Grecja protestuje, KE zaniepokojona

W Wiedniu odbędzie się narada przedstawicieli kilku krajów dotycząca kryzysu migracyjnego. Wezmą w niej udział państwa leżące na tak zwanym szlaku bałkańskim, który wykorzystują uchodźcy oraz imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu, by przedostać się do Unii Europejskiej. Przeciwko spotkaniu zaprotestowała Grecja, która nie została zaproszona, o zaniepokojeniu mówi Komisja Europejska.

To nieprzyjazny gest - tak inicjatywę Austrii skomentował rząd w Atenach. Podkreślił, że decyzje w sprawie kryzysu migracyjnego powinny być podejmowane wspólnie i nie wolno izolować żadnego kraju, zwłaszcza tego najbardziej dotkniętego kryzysem.

Reklama

W podobnym tonie wypowiedziała się Komisja Europejska, która ponowiła apel o współpracę wszystkich państw w regionie. - Jesteśmy zaniepokojeni, że niektóre kraje podejmują działania wychodzące poza uzgodnienia dotyczące współpracy na tak zwanym szlaku bałkańskim. Chcielibyśmy, aby te państwa działały razem, a nie przeciwko sobie - powiedziała rzeczniczka Komisji Natasha Bertaud.

Austria odrzuciła krytykę i odpowiedziała, że grupa wybranych krajów ma prawo się spotykać i omawiać problemy.

Narada w Wiedniu odbywa się w przeddzień spotkania w Brukseli unijnych ministrów spraw wewnętrznych, którego głównym tematem będzie kryzys migracyjny. W spotkaniu w austriackiej stolicy wezmą udział przedstawiciele Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Kosowa, Macedonii, Czarnogóry, Serbii, oraz Słowenii.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne