Reklama

Reklama

Włochy: Osłabiony Berlusconi

Na włoskiej scenie politycznej dość zasadnicza zmiana. Rozpad dotychczasowej partii Silvio Berlusconiego "Lud wolności" sprawił, że były premier nie ma dość siły, by trzymać w szachu obecny rząd, a tym bardziej żądać przedterminowych wyborów

Założony sześć lat temu "Lud wolności" podzielił się na tych, którzy wstąpią do reaktywowanej partii Forza Italia, na czele z samym byłym premierem i tych, którzy nie zdecydowali się na to, pod wodzą byłego delfina Berlusconiego Angelino Alfano, wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych w gabinecie Enrico Letty. Poszło z nim co prawda zaledwie 30 senatorów i 27 deputowanych, a więc jedna trzecia stanu posiadania centroprawicy po lutowych wyborach, ale Berlusconi ma za mało głosów w parlamencie, aby zaszkodzić rządowi.

Reklama

Do niewyobrażalnego do niedawna rozłamu doszło na tle zbliżającej się wielkimi krokami utraty przez niego mandatu senatora w następstwie uprawomocnienia się wyroku czterech lat za oszustwa podatkowe. Były premier chciał, aby doprowadziło to do kryzysu rządowego.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Silvio Berlusconi | Włochy | rząd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje