Reklama

Reklama

Wojsko Libii: 48 zabitych, 150 rannych

48 osób zginęło, a 150 zostało rannych w atakach sił koalicji międzynarodowej na "cywilne obszary" w Libii - podały libijskie siły zbrojne w oświadczeniu, dodając, że w atakach ucierpiały takie miasta jak Trypolis, Syrta, Bengazi, Misrata i Zuwara. Oświadczenie sił zbrojnych zostało odczytane w libijskiej telewizji państwowej w nocy z soboty na niedzielę.

W niedzielę nad ranem w libijskiej stolicy Trypolisie słychać było strzały m.in. z karabinów maszynowych oraz eksplozje, a siły Muammara Kadafiego bombardowały dzielnice powstańczej stolicy Bengazi na wschodzie Libii - podała agencja Reutera.

Reklama

Według reporterów agencji, w Trypolisie rozlegały się odgłosy długiego ostrzału artylerii przeciwlotniczej, wybuchy oraz strzały z broni maszynowej, a także okrzyki: "Bóg jest największy".

Niebo rozświetlały pociski smugowe, nazywane tak od jasnej smugi, które zostawiają za sobą w czasie lotu. Dzięki temu służą m.in. poprawie celności ognia.

Reuters, powołując się na anonimowe źródła, podał, że siły Kadafiego użyły czołgów i rakiet w ataku na Bengazi. Część mieszkańców uciekła do meczetów w poszukiwaniu schronienia.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Libia | Bengazi | wojsko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje