Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Tacy poeci, jaka jest publiczność

  Poniedziałek, 14 stycznia (09:00)

  ​To był piękny dzień, ale zakończył się koszmarnie.

 • Robert Walenciak

  Gromada łowców stołków

  Poniedziałek, 7 stycznia (09:42)

  ​No to mamy karnawał. Władza dba o nas, żebyśmy dobrze się bawili, żeby coś się działo.

 • Reklama

 • Robert Walenciak

  Ta ostatnia zabawa…

  Poniedziałek, 31 grudnia (11:11)

  W Sylwestra życzę wszystkim dobrej zabawy. Przede wszystkim PiS-owcom, bo za rok to już nie będzie to, przegrają wybory, stracą władzę, więc nie będzie im do śmiechu. Nie-PiS-owcom też życzę noworocznych szaleństw, bo za rok o tańcach myśleć nie będą, do tego czasu zdążą się pożreć między sobą, a poza tym nie za bardzo będą wiedzieć od czego zacząć – od pisania nowych ustaw, od poprawiania prawa, stawiania Dudy przed Trybunał, od czystek kadrowych, od ratowania budżetu itd. Będzie się działo.

 • Robert Walenciak

  Starcy

  Poniedziałek, 24 grudnia (09:09)

  Tworzy się nowy obyczaj. Przed Świętami szpitale przeżywają szturm. Wpychani są do nich staruszkowie, mniej lub bardziej sprawni, bo rodzina, dzieci, wnukowie, chcą się ich pozbyć, gdzieś ulokować. Na czas Świąt i Nowego Roku. Więc wołają, że chora babcia, chory dziadek, musi do szpitala, bo choroba, bo atak, bo umrze.

 • Robert Walenciak

  L-4

  Poniedziałek, 17 grudnia (09:32)

  Po trzech latach rządzenia, PiS nie tylko nie wzmocnił siły państwa, co tak zdecydowanie zapowiadał, ale je znacząco osłabił. Tak na arenie międzynarodowej, jak i wewnątrz kraju.

 • Robert Walenciak

  Strach

  Poniedziałek, 10 grudnia (09:57)

  ​Jarosław Kaczyński, prezes partii 34-procentowej, na poważnie obawia się, że za 11 miesięcy przegra wybory i straci władzę. Rozumiem jego obawę, i ją podzielam.

 • Robert Walenciak

  Oburzenie na Mosbacher

  Poniedziałek, 3 grudnia (09:57)

  Dziwię się PiS-owi i polskiej prawicy, że oburza się na Georgette Mosbacher za list, który napisała do premiera Morawieckiego w obronie stacji TVN, firmy bądź co bądź amerykańskiej.

 • Robert Walenciak

  Czy Chiny będą rządzić światem?

  Poniedziałek, 26 listopada (08:00)

  Chiny. Jak to się stało, że państwo zacofane, rolnicze, w ciągu 40 lat wyrosło na największą gospodarkę świata? W jaki sposób osiągnięto ten sukces? Co dalej? Czy Chiny będą rządzić światem?

 • Robert Walenciak

  Wypadek przy pracy

  Poniedziałek, 19 listopada (09:51)

  Jest smaczna anegdota: Czym różni się angielski ambasador od rosyjskiego? Ano tym, że pod koniec przyjęcia angielski ambasador z nikim się nie żegna, tylko wychodzi. A rosyjski – odwrotnie.

 • Robert Walenciak

  Marsz

  Poniedziałek, 12 listopada (10:31)

  Są takie momenty w polityce, że wszystko zmierza ku określonemu finałowi. Politycy to wiedzą i widzą, i patrzą na to jak zahipnotyzowana małpka patrzy na węża. Niby chcą coś zrobić, ale nie są w stanie, sparaliżowani czekają na to, co ma się wydarzyć.

 • Robert Walenciak

  PiS popadł w chaos. I gdzie się nie spojrzy, tam mu się sypie

  Poniedziałek, 5 listopada (09:02)

  Wybory. II tura. Miałem okazję w wieczór wyborczy wysłuchać sympatyków PiS, wołających, że miastami to nie ma co się przejmować, a poza tym PiS odniósł sukces, bo wygrał w 9 sejmikach. To śmieszne argumenty. Bo w ilu będzie rządził? A ile głosów zdobył? 34 proc. To ile brakuje mu do większości? I tak samo będzie za rok, w wyborach do Sejmu – nawet jeśli zdobędzie trochę więcej głosów (w co nie wierzę), może i 40 proc., to i tak anty-PiS zdobędzie więcej. Bo to jest ten nastrój, pospolitego...

 • Robert Walenciak

  Za rok PiS będzie żegnał się z władzą

  Poniedziałek, 29 października (09:40)

  Wybory jeszcze nie skończone. Trwa wciąż walka o stanowiska prezydentów i burmistrzów (w niektórych miejscach), no i trwa bój o interpretację wyników - komu poszło do góry, a komu spadło. Czyli - jak to będzie dalej.

 • Robert Walenciak

  Kosiniak-Kamysz to główny zwycięzca

  Poniedziałek, 22 października (09:11)

  Ha! Wszyscy ogłaszają swoje zwycięstwo. I PiS, i PO, i kto tam jeszcze. A powinno być zupełnie na odwrót - bo główne partie, z wyjątkiem PSL, dostały głosów mniej, niż liczyły. Myślę tu o wynikach (na razie sondażowych) do sejmików wojewódzkich, które w największym stopniu odzwierciedlają wyniki do parlamentu. Więc jest w partyjnych sztabach o czym myśleć. I jest to zapowiedź zmian na różnych szczeblach polskiej polityki.

 • Robert Walenciak

  Prywatne wyróżnienia dla Morawieckiego i Biedronia

  Poniedziałek, 15 października (10:41)

  W tej obecnej kampanii wyborczej dwie osoby zasłużyły na uwagę, wniosły do niej coś nowego. Choć akurat w niej nie startują. To Mateusz Morawiecki i Robert Biedroń.

 • Robert Walenciak

  Jaka nudna ta kampania

  Poniedziałek, 8 października (08:22)

  Kaczyński woła tak: "Albo stara władza, stare układy, stare powiązania, albo dobra zmiana". Odpowiada mu Schetyna: "Chcemy obronić samorząd przed PiS. Ich polityka jest polityką politycznego łupu i chaosu. Wydoili w rządzie i wydoją w samorządzie".

 • Robert Walenciak

  "Kler" wpłynie na postawy Polaków?

  Poniedziałek, 1 października (10:02)

  Nie mam zamiaru pisać kolejnej recenzji filmu "Kler". Lepiej będzie, gdy każdy kto pójdzie do kina, wyrobi sobie własne zdanie. Jeśli, oczywiście, będzie miał na to ochotę, no i szansę. Bo jak się okazuje, są w Polsce miasta, w których film nie będzie wyświetlany, gdyż sprzeciwiają się temu miejscowi radni. Ha! To się nazywa darmowa reklama.