Reklama

Reklama

Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Kaczyński ma plan i nie jest bez szans

  Poniedziałek, 13 września (07:11)

  Nie podzielam opinii większości komentatorów, że Jarosław Kaczyński zwariował, że przygniotła go trauma smoleńska i kolejne porażki wyborcze, więc kąsa na lewo i prawo. Nie podzielam ich opinii, że to koniec PiS-u, że ta partia się rozpada, że się samomarginalizuje, i że teraz czekają nas długie i szczęśliwe rządy PO.

 • Robert Walenciak

  Polska ratuje Tomka. Oby się udało!

  Poniedziałek, 6 września (07:18)

  Przyznaję się od razu - od kilkunastu dni zaczynam poznawanie codziennej porcji wiadomości od sprawdzania informacji o sześcioletnim Tomku. Tym, który zatruł się muchomorem i miał przeszczepioną wątrobę. Cieszą mnie wieści, że jego stan się poprawia; dołują te, że jest gorzej. Zaciskam zęby, gdy czytam, że znów jest w śpiączce, że ma otwartą jamę brzuszną, że wylała mu się żółć. To dziecko bardzo cierpi, więc szepczę do klawiatury "trzymaj się Tomku, będzie dobrze".

 • Reklama

  Reklama

 • Robert Walenciak

  Rocznica Sierpnia wygląda jak kpina

  Poniedziałek, 30 sierpnia (10:32)

  Bez wielkiej werwy świętowana jest rocznica Sierpnia 80. Bardziej z obowiązku niż z potrzeby ducha. Obowiązek jest oczywisty - obecna Polska jest Polską post-solidarnościową, Sierpień 80 był początkiem tej Polski.

 • Robert Walenciak

  Wróżby

  Poniedziałek, 23 sierpnia (09:36)

  Hitem wakacyjnego sezonu w mediach są poszukiwania zaginionej 17 lipca w Trójmieście Iwony Wieczorek. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że najbardziej prawdopodobna jest wersja, że dziewczyna dotarła niemal pod sam dom, i tam została uprowadzona jakimś samochodem. Sęk w tym, że policja wcześniej tej wersji (bardzo oczywistej przecież) nie brała pod uwagę, więc nagrania ulic z kamer, w czasie zaginięcia dziewczyny, najpewniej zostały już wykasowane.

 • Robert Walenciak

  Kościół Głodzia i Kościół Kowalczyka

  Poniedziałek, 16 sierpnia (06:40)

  Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź stwierdził podczas kazania w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, że "naród oczekuje narodowego pomnika, godnego pomnika w godnym miejscu w stolicy". Oczywiście, pomnika Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. I pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. "Pragnienie narodu trzeba odczytywać, nie kluczyć, nie zwlekać" - pouczał arcybiskup.

 • Robert Walenciak

  Krzyż, Kaczyński i pieniądze

  Poniedziałek, 9 sierpnia (07:05)

  Jose Ortega y Gasset w "Buncie mas" , książce napisanej w latach 20. ubiegłego wieku, chyba jako pierwszy opisał "nowego człowieka". Widział w nim takie cechy charakterystyczne: "skłonność do czynienia z zabawy i sportu głównej sprężyny życia; pielęgnacja własnego ciała, dbałość o urodę i strój; brak romantyzmu w stosunkach z kobietami; zabawianie się z intelektualistami z odczuwaniem w głębi duszy pogardy dla nich; upodobanie do życia pod rządami absolutnymi i niechęć do dyskusji politycznych".

 • Robert Walenciak

  Wszystko skończyło się w...

  Poniedziałek, 2 sierpnia (10:01)

  Powstanie Warszawskie to była nie tylko głupota, ale i zbrodnia - tak uważał generał Władysław Anders. I dodawał, że było to "największe nieszczęście dla Polski". I że leżało ono jedynie w interesie Niemców i bolszewików.

 • Robert Walenciak

  Mit jednoczący PiS

  Poniedziałek, 26 lipca (10:20)

  Mówiąc szczerze, dziwię się tym, którzy twierdzą, że Jarosław Kaczyński rozpętując "wojnę smoleńską" strzela sobie w stopę, że traci to, co zyskał podczas kampanii. Dlaczego ma tracić?

 • Robert Walenciak

  EuroPride? Oni chcą tylko akceptacji

  Poniedziałek, 19 lipca (10:31)

  Zaimponował mi swą straceńczą polemiczną odwagą poseł Bolesław Piecha z PiS. Otóż w studio TVN 24 Piecha usłyszał jak Robert Biedroń mówi do dziennikarza: "pan równie dobrze wygląda na geja jak ja, niczym się sobą nie różnimy". I wtedy wkroczył do akcji. "Jest różnica - zawołał. - Ja mam obrączkę!"

 • Robert Walenciak

  Emocjonalne gry dworskie

  Poniedziałek, 12 lipca (09:17)

  Polak, gdy zepsuje mu się samochód, szuka dobrego mechanika, z referencjami. Gdy zachoruje, też raczej nie pędzi do byle kogo, tylko szuka lekarza z dobrą opinią, spokojnego, doświadczonego. Podobnie jest, gdy chce odnowić mieszkanie - też stara się wybrać kogoś, kto potrafi malować czy ułożyć kafelki. Wiadomo - partacz może narobić wiele szkód.

 • Robert Walenciak

  Komorowski i długi jęzor lewicy

  Poniedziałek, 5 lipca (11:03)

  Z niedzielnych wyborów wyciągam dwa wnioski i jedną prognozę na przyszłość.

 • Robert Walenciak

  Lincoln i Douglas. To były debaty!

  Poniedziałek, 28 czerwca (09:52)

  No to pierwszą "prawdziwą" debatę prezydencką mamy za sobą. Ona ważniejsza była dla Komorowskiego, który do niedzieli uchodził za gorszego mówcę niż Kaczyński, za polityka mniejszej wagi.

 • Robert Walenciak

  Nowa lewica w I lidze

  Poniedziałek, 21 czerwca (09:53)

  W polityce bywa tak, że nawet jak się przegrywa, to się wygrywa. Grzegorz Napieralski już odpadł z wyścigu do prezydentury, ale przecież nikt nie ma wątpliwości, że osiągnął sukces, i że jego wynik zmienia mapę polskiej polityki.

 • Robert Walenciak

  Po kulawej debacie w TVP

  Poniedziałek, 14 czerwca (10:10)

  Jak się w Polsce rozmawia o polityce? Ano tak: na tydzień przed wyborami, w największej stacji, mamy debatę czterech najsilniejszych kandydatów. Pierwszą! Wygląda to w ten sposób, że prowadzący dziennikarze zadają pytanie: jak wyglądać powinny strategiczne stosunki z Unią Europejską, Rosją i USA? I informują - na odpowiedź macie panowie minutę.

 • Robert Walenciak

  Nasza wataha kontra ich wataha

  Poniedziałek, 7 czerwca (07:37)

  To nie jest tekst o PiS-ie, choć od PiS-u muszę zacząć. Otóż Jarosław Kaczyński ogłosił, że jego zamiarem jest silne państwo. Cel to chwalebny. Tylko że patrząc na działania Kaczyńskiego, jego partii, i jego ś.p. brata nie widzę, by o takie państwo zabiegali. Albo też mamy zupełnie inne jego wyobrażenie.

 • Robert Walenciak

  Wyborcze kuszenie Belką

  Poniedziałek, 31 maja (10:21)

  Kampanię wyborczą mamy nudną, przewidywalną do bólu. Ale to się może szybko zmienić. Dlaczego? Otóż, dwaj główni faworyci okopali się na swoich pozycjach, policzyli swoje twarde elektoraty, wiadomo, że tu już niewiele ugrają. Muszą więc wybrać się, w poszukiwaniu kolejnych wyborców, na mniej im znane terytoria. I to może być ciekawe.