Reklama

Reklama

Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  PRL

  Poniedziałek, 23 lipca (10:29)

  "Dojdziemy do władzy, powsadzamy was do więzień. Wie pan, dlaczego? Ja nie mówię tego bezpośrednio do pana, tylko do pana klasy. Mówię to po to, żebyście się opamiętali i to przeanalizowali" - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD, do Jacka Sasina z PiS. A powolnych PiS prokuratorów i sędziów ostrzegł, że wszystkich ich zwolni z pracy. Z wilczym biletem.

 • Robert Walenciak

  Donald Trump oko w oko z Władimirem Putinem. Co z tego będzie?

  Poniedziałek, 16 lipca (09:55)

  Jestem z tego pokolenia, które pamięta dawne szczyty, z lat 80. XX wieku - Gorbaczow-Reagan i Gorbaczow-Bush. One były epokowe, prowadziły do radykalnego obniżenia światowego napięcia, rozbrajały Zimną Wojnę, demontowały imperium moskiewskie. Zmieniały świat. A czy spotkanie Putin-Trump można z tamtymi szczytami porównać? Na siłę, wszystko ze wszystkim można porównywać. Więc to byłoby takie właśnie porównanie.

 • Reklama

  Reklama

 • Robert Walenciak

  Po koncercie The Rolling Stones w Warszawie: Kaczyński przy nich to młodzieniaszek

  Poniedziałek, 9 lipca (09:51)

  - Jestem za stary, żeby być sędzią, na tyle młody, żeby śpiewać – powiedział Mick Jagger na koncercie The Rolling Stones w Warszawie. No i oczywiście te słowa wywołały falę komentarzy, i dywagacji, co miał na myśli i kogo poparł. Połowa z nich jest bezsensowna. Jest oczywiste, że Mick Jagger nie mógł poprzeć prawicy i konserwatystów. Zawsze miał z nimi na pieńku, jeszcze w latach 60. chcieli wsadzić go do więzienia. Za to, co śpiewali i jak się zachowywali.

 • Robert Walenciak

  To byłoby śmieszne, gdyby nie było straszne

  Poniedziałek, 2 lipca (10:49)

  Słucham argumentacji PiS-u, premiera, prezydenta, i to wygląda, jakby wszystko było pisane przez bota. Polska przegrała 27-1 w sprawie Tuska, oni wołali - osiągnęliśmy sukces! Zwolnili Beatę Szydło z funkcji premiera? Też wołali, że to sukces, bo Szydło była najlepszym szefem rządu w historii III RP. Więc wyrzucili ją, bo była najlepsza? Ustawa o IPN, z której rząd wycofał się po pół roku? Też była sukcesem. Więc teraz rząd ją zmienił, zwołano specjalne posiedzenie Sejmu, żeby szybko to...

 • Robert Walenciak

  Witamy w świecie państwa teoretycznego!

  Poniedziałek, 25 czerwca (09:11)

  Jak ktoś ma wątpliwości - oto przykłady z ostatnich dni dwa, i śmieszne i straszne zarazem.

 • Robert Walenciak

  Oblężona twierdza władzy

  Poniedziałek, 18 czerwca (09:55)

  ​Jeśli chodzi o polską politykę, to mamy czas chaosu.

 • Robert Walenciak

  Media

  Poniedziałek, 11 czerwca (09:20)

  W westernach, które oglądałem w dawnych czasach, żelaznym elementem były rewolwerowe sceny w saloonie. Ci dobrzy i ci źli tłukli się aż miło, przy wtórze skocznej muzyki, którą przygrywał miejscowy muzyk na ustawionym w kącie pianinie. Na którym dumnie stała tabliczka z napisem "nie strzelać do orkiestry". I nie strzelali.

 • Robert Walenciak

  4 czerwca - przestroga i nadzieja

  Poniedziałek, 4 czerwca (09:34)

  ​4 czerwca nie sposób nie pisać o 4 Czerwca. O tamtych wyborach. One dziś są różnie opowiadane, najczęściej niemądrze, w oderwaniu od ówczesnych realiów. W oderwaniu od Okrągłego Stołu, który o nich zadecydował, i międzynarodowego otoczenia.

 • Robert Walenciak

  Referendum

  Poniedziałek, 28 maja (09:54)

  Zgadzam się z głosami, że referendum w Irlandii nie było porażką tzw. obrońców życia poczętego. Ono było ich klęską.

 • Robert Walenciak

  PiS ze słabnącym udziałem Kaczyńskiego

  Poniedziałek, 21 maja (10:02)

  ​Jarosław Kaczyński już ponad dwa tygodnie przebywa w szpitalu wojskowym w Warszawie, przy ul. Szaserów. W osobnym pokoju VIP, przy którym czuwa ochrona. Oficjalnie z powodu kłopotów z kolanem. Tak powiedział PiS, i więcej nic nie mówi.

 • Robert Walenciak

  Wybierzmy obrazek-symbol

  Poniedziałek, 14 maja (10:21)

  Proszę państwa, oto nowa gra! Pod tytułem – który obrazek najcelniej symbolizuje rządy PiS? Pół Warszawy w to się bawi.

 • Robert Walenciak

  Mam do rządzących Polską prośbę

  Poniedziałek, 7 maja (08:00)

  Otóż zbliża się kolejna rocznica kapitulacji Niemiec i zakończenia w Europie II wojny światowej. Z tej okazji czeka nas stosowna ilość komentarzy, przemówień, uroczystości itd. Więc, szacowni rządzący, bądźcie łaskawi, i uznajcie (korzystny dla Polski) fakt – wygraliśmy tę wojnę, byliśmy w gronie jej zwycięzców.

 • Robert Walenciak

  Zepchnięci do kąta

  Poniedziałek, 30 kwietnia (10:22)

  Za kilkadziesiąt godzin, 2 maja, Komisja Europejska ma przedstawić projekt budżetu UE na lata 2021-2027. To będzie wielkie bum, przecieki, które do mediów dochodzą potwierdzają najbardziej pesymistyczne przewidywania. Polska, w nowej perspektywie budżetowej, będzie pozbawiona znacznych funduszy. Jak znacznych?

 • Robert Walenciak

  Pełen chaos i partyzantka

  Poniedziałek, 23 kwietnia (10:40)

  ​Nie chcę wchodzić w dywagacje, czy PiS jest w defensywie czy w ofensywie, i czy protest rodziców dzieci niepełnosprawnych, który ma miejsce w Sejmie, właśnie grzebie nadzieje Kaczyńskiego na sondażowe odbicie. Może grzebie, może nie grzebie, tego jeszcze nie wiemy, za to wiemy, że PiS jest podzielony i nie wie co z tym zrobić, co widać po tym, jak różni ważni politycy przychodzą do protestujących w Sejmie, i różne rzeczy im obiecują. Pełen chaos i partyzantka.

 • Robert Walenciak

  Znowu kasa

  Poniedziałek, 16 kwietnia (09:37)

  Jest coś fascynującego w tej grze, jaką toczy opozycja z PiS-em w sprawie nagród dla ministrów. To trwa już dwa miesiące. Opozycja widzi, że złapała PiS za delikatne miejsce, więc dociska jeszcze mocniej. Jeżdżą plakaty po Polsce, kręcone są filmiki, posłowie nie ustają w kolejnych pytaniach, o premie, o pensje. Teraz dołączył się PSL, który publikuje nazwiska lokalnych polityków PiS, którzy zarabiają w spółkach skarbu państwa, oczywiście podając te zarobki. Milion, pięćset tysięcy… itd.

 • Opinie

  Tydzień Pomnika

  Poniedziałek, 9 kwietnia (09:59)

  ​To będzie tydzień Pomnika. Od tego nie uciekniemy. To będzie wzniosłe wydarzenie. Ale tylko w mediach PiS-u i kontrolowanych przez PiS. W zasadzie już dziś możemy powiedzieć, jaki będzie scenariusz, kto co będzie mówił, jakich argumentów użyje.