Rafał Ziemkiewicz

 • Rafał Ziemkiewicz

  Prezent mimo woli

  Środa, 28 grudnia (14:02)

  Wbrew oczekiwaniom, sondażowa popularność PiS nie spada. Wedle najnowszych pomiarów wynosi 37 proc., podczas gdy ustawiona na wygodnej pozycji krytyka poczynań nowego rządu Platforma lekko spadła i liczyć by mogła tylko na 29 proc.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Niech nie lubią, byle się liczyli

  Środa, 21 grudnia (07:00)

  Głupia sprawa z tym Marcinkiewiczem. Odkąd został premierem, jednym z głównych argumentów przeciwko niemu, powtarzanym w kółko przez tzw. wiodące media, było, że jest źle odbierany na Zachodzie.

 • Reklama

 • Rafał Ziemkiewicz

  Skandal międzynarodowy

  Środa, 14 grudnia (11:50)

  Kiedy pierwszy raz usłyszałem o tajnych więzieniach CIA na Mazurach, miałem złudzenia, że eurogłupota ma jakieś granice. Myliłem się, niestety. Brukselska eurokracja zażądała oficjalnych wyjaśnień. Potem wszczęła oficjalne śledztwo. Nic w sumie konkretnego nikt nie umiał o rzekomych więzieniach powiedzieć...

 • Rafał Ziemkiewicz

  Nie ma dziwne...

  Wtorek, 6 grudnia (11:11)

  "Ja tu jestem kierownikiem tej szatni! Nie mamy pańskiego płaszcza, i co nam pan zrobi?" - powiada jedna z postaci znakomitego filmu Stanisława Barei. Dokładnie taki sam przekaz zafundował nam na koniec swej prezydentury Aleksander Kwaśniewski. Jestem prezydentem, mogę uwolnić kumpla-aferzystę od kary, więc uwolnię go, i co mi zrobicie?

 • Rafał Ziemkiewicz

  Rzecznik praw przestępców

  Środa, 30 listopada (09:30)

  Bardzo pouczające są prasowe reakcje na zgłoszenie przez PiS kandydatury Janusza Kochanowskiego do urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich. Mniejsza o to, że, oczywiście, są one jednoznacznie negatywne.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Giertychowe

  Środa, 23 listopada (10:40)

  Wśród wszystkich populistycznych bzdur, jakich nawymyślali nasi politycy, pomysł tak zwanego "becikowego" bije już wszelkie rekordy głupoty. Trudno sobie wyobrazić coś bardziej pozbawionego sensu. Zwłaszcza w połączeniu z argumentacją, że trzeba "coś" zrobić, bo przyrost naturalny spadł w Polsce katastrofalnie.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Dwie strony kanału

  Środa, 16 listopada (10:30)

  Według badań socjologów z Uniwersytetu w Essex, kolorowi mieszkańcy Wielkiej Brytanii statystycznie bogacą się i awansują szybciej, niż biali. Nic dziwnego, że przybywa ich tam co roku sporo.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Kraj nieograniczonych możliwości (dla niektórych)

  Środa, 9 listopada (11:27)

  Mało nam, okazuje się, własnych aferzystów, ściągamy jeszcze obcych, nawet z antypodów. Właśnie się okazało, że od piętnastu lat w Warszawie ukrywa się - gdzie tam zresztą "ukrywa", uzyskał tu obywatelstwo, ma prosperującą firmę, ostatnio wykupił jeden z najwyższych wieżowców w stolicy - australijski biznesmen o swojskim nazwisku Abraham Goldberg.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Nurzanie w Lepperze

  Środa, 2 listopada (09:43)

  Platforma Obywatelska nie ogłosiła jeszcze oficjalnie, że pozostanie w opozycji do rządu Kazimierza Marcinkiewicza, ale i tak nie ona będzie dla tego rządu opozycją najbardziej znaczącą.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Jęki z piaskownicy

  Wtorek, 25 października (09:19)

  Część działaczy Platformy Obywatelskiej obraziła się śmiertelnie, że naród, zamiast wybrać najlepszych, przeniósł ponad nich oszołomów z PiS. Owszem, wspomniani działacze oswojeni już byli z myślą, że nie da się wziąć rządowych posad inaczej, niż w koalicji, ale to przecież oni mieli w tej koalicji rozdawać karty, a nie Kaczory.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Oszustwo stulecia

  Środa, 19 października (08:44)

  Na cztery dni przed decydującym starciem w wyborach prezydenckich nie chce mi się już na ten temat pisać ani słowa. W ogóle nie chce mi się pisać o polityce. Dajmy sobie chwilę oddechu i zajmijmy się tematem, który jest od polityki odległy, a zarazem każdemu mężczyźnie miły. A mianowicie gołymi babami.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Żniwa dla pyskaczy

  Środa, 12 października (13:30)

  Jest coś takiego, co nazwałbym dziennikarstwem wrednym: żurnalistyczna odmiana tego, co Wańkowicz nazwał kundlizmem.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Świat kończy się w niedzielę

  Czwartek, 6 października (11:53)

  Nie dla wszystkich oczywiście. Ale dla Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej - na pewno. Obie partie wzięły się za łby na całego.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Fetysz frekwencji

  Środa, 28 września (10:11)

  Lamenty nad niską frekwencją wyborczą uważam za, delikatnie mówiąc, przesadne. To nie znaczy, żebym się cieszył, iż większość Polaków odrzuca (jakże to zabrzmi) "zdobycze demokracji". Przyjmuję to do wiadomości jako zły objaw. Ale objaw, a nie zło samo w sobie.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Moralny zwycięzca

  Środa, 21 września (10:36)

  Do wyborów jeszcze kilka dni, nie wiadomo, kto w końcu obsadzi najwięcej mandatów i będzie desygnował premiera, tym bardziej - kto zamieszka w Belwederze. Ale jakkolwiek tam się ułoży, te wybory mają już swojego moralnego zwycięzcę. Jest nim Andrzej Lepper.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Prawo do Hitlera

  Środa, 14 września (10:19)

  Aż kilka jednocześnie sądów rejonowych deliberuje nad tym, jak ukarać wydawcę, który uprzystępnił polskiemu czytelnikowi "Mein Kampf" Adolfa Hitlera. Deliberacje nie dotyczą istoty sprawy, ukarać czy nie - tu, jak się zdaje, wątpliwości nie ma, wyrok dawno już został ogłoszony przez tzw. wiodące media.