Rafał Ziemkiewicz

 • Rafał Ziemkiewicz

  Certyfikat swojskości

  Środa, 3 sierpnia (10:59)

  Wielu wierzy, że Włodzimierz Cimoszewicz zostanie prezydentem Polski. Pierwsze uwierzyły w to jego własne dzieci i na wszelki wypadek nawiały do Chicago. Dziadek w NKWD, tata w PZPR, dzieci w Ameryce - głosuj na zaradnych!

 • Rafał Ziemkiewicz

  Wiocha na Wiejskiej

  Środa, 27 lipca (11:32)

  Każdy, kto był w wojsku, wie, co się chóralnie odpowiada każdego wieczora na stwierdzenie "minął dzień". Dokładnie to samo mam ochotę krzyknąć w odpowiedzi na eksponowaną we wszystkich dziennikach informację, że minęła kadencja obecnego parlamentu.

 • Reklama

 • Rafał Ziemkiewicz

  Smród w palestrze

  Środa, 20 lipca (11:06)

  Znowu, wyrokiem europejskiego trybunału w Strasburgu, Polska zapłacić musi swemu obywatelowi odszkodowanie za potraktowanie go niezgodnie z zasadami obowiązującymi w cywilizowanym kraju. W sumie niedużo - 7 500 euro. Chodzi jednak o precedens.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Trzy szybkie

  Poniedziałek, 11 lipca (22:00)

  Ci sami, którzy pewien czas temu cieszyli się, że "Jolka znokautowała komisję", teraz ogłaszają w prasowych i telewizyjnych komentarzach, że Cimoszewicz wykazał się odwagą i zaprotestował przeciwko bezprawiu, jakim jest komisja. Nie chcę odmawiać prawa do kibicowania tej publicznej osobie nikomu, kto się z jakichś powodów z nią identyfikuje.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Drobna różnica

  Środa, 6 lipca (08:03)

  Czyżbym odniósł sukces? Przez lata wojowałem (fakt, z niewielkim oddźwiękiem, bo jako publicysta oszołomskich, niszowych gazetek prawicy) z pobłażliwością, jaką nasze salony, a zwłaszcza ten główny, skupiony wokół Unii Demokratycznej i "Gazety Wyborczej" traktowały różne przejawy kolaboracji z komunizmem.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Idioci z gitarami i bez

  Środa, 29 czerwca (14:49)

  Świat idzie do przodu. Dawniej trzeba było z biednych krajów porywać niewolników siłą, zakuwać ich w kajdany, popędzać do roboty batem - a dziś wystarczy telewizja.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Panie Włodku, pan się nie boi!

  Środa, 22 czerwca (10:34)

  Od prezydenta, poprzez zaradnych chłopców z Ordynackiej, aż po włókniarki, emerytów i rencistki, przedstawiciele wszystkich stanów III Rzeczpospolitej błagają Włodzimierza Cimoszewicza, aby kandydował na prezydenta.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Nie ma mądrego

  Środa, 15 czerwca (11:15)

  Poseł Miodowicz, członek sejmowej komisji śledczej ds. Orlenu, wystąpił z apelem o szczególne potraktowanie przez poznańską klinikę posła Gruszki - przewodniczącego tejże komisji, który padł ofiarą wylewu (Bóg jeden wie, czy przypadkiem) i wymaga specjalistycznego leczenia.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Szacuneczek

  Środa, 8 czerwca (13:41)

  Od kilku tygodni cała światowa prasa dyszy z oburzenia, że w amerykańskiej bazie Guantanamo profanowano Koran. Nikt nie ma wątpliwości, że położenie świętej księgi muzułmanów na sedesie czy zgoła wrzucenie jej tam to ohyda i podłość.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Przyjaciele Lwa

  Wtorek, 31 maja (15:10)

  Aż dwa tysiące osób podpisało list z żądaniem uwolnienia Lwa Rywina. Bohater afery, która stała się początkiem końca wszechpotężnego dotąd układu pomiędzy kilkoma właścicielami kawałków Rzeczpospolitej, nikomu już nie zagraża - twierdzą - a jest chory na cukrzycę, chorobę wieńcową i być może jeszcze coś.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Danuta rządzić chce

  Środa, 25 maja (12:06)

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest w państwie doskonale zbędna. I jak to zwykle instytucje zbędne, usiłując jakoś uzasadnić swoje istnienie, wpada na coraz to głupsze i bardziej groteskowe pomysły...

 • Rafał Ziemkiewicz

  Honor korporacji

  Środa, 18 maja (10:41)

  Kiedy dziennikarze z jakiegoś powodu zmuszeni są zająć się polskim Kościołem, z reguły wyrażają troskę o jego spoistość, zagrożoną konfliktem pomiędzy kościelnymi liberałami i integrystami. Ochoczo wytycza się linie podziału w Episkopacie, wyliczając, któremu z biskupów bliżej do Radia Maryja, a któremu do Tygodnika Powszechnego.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Gierkowskie mózgowanie

  Środa, 11 maja (11:25)

  Gdyby nie cały ten sowiecki cyrk, jaki urządził w Moskwie Putin, zatrudniając w roli jednego z mniej ważnych statystów polskiego prezydenta, sprawa ta pewnie długo zajmowałaby uwagę mediów, powodując gorzkie lamenty. Oczywiście lamentowano i tak, ale na dalszych stronach.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Kpiny z pogrzebu

  Środa, 4 maja (11:09)

  Lech Wałęsa od dawna już robi co może, żeby nie pozwolić się szanować. Wydaje się, że ów beznadziejnie chory na manię wielkości były bohater po prostu chce, aby wciąż o nim mówiono. Za wszelką cenę.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Gross pod sąd

  Środa, 27 kwietnia (15:23)

  Jan Tomasz Gross, autor głośnej swego czasu książki o zbrodni w Jedwabnem, stanie przed sądem. Pozwał go potomek jednego z Jedwabian, których Gross wymienił jako morderców - sprawa ma więc charakter prywatnego dochodzenia dóbr osobistych. Ale może ośmieli nas ona, aby od Grossa zażądać wreszcie zadośćuczynienia za zasadnicze kłamstwo, na którym swą książkę zbudował?

 • Rafał Ziemkiewicz

  Jaruzelski go home

  Środa, 20 kwietnia (13:20)

  Dyskusja, czy generał Wojciech Jaruzelski powinien jechać do Moskwy, ledwie wybuchła, jak została ucięta - z oczywistej przyczyny - nikt w ostatnich tygodniach nie miał do tej sprawy głowy.