Kabaret "Hrabi" w Kędzierzynie-Koźlu

29 marca w Dom Kultury "Chemik" w Kędzierzynie-Koźlu o godz. 20.00 wystąpi kabaret "Hrabi". Zespół "Hrabi" tworzy dwoje aktorów byłego kabaretu Potem (Dariusz Kamys i Joanna Kołaczkowska), Łukasz Pietsch (pianista) oraz Tomasz Majer, który jesienią 2003 r. zastąpił Krzysztofa Szubzdę (w Hrabi od początku do lipca 2003 r.).

Programy kabaretowe:

Reklama

Demo (2003)

Terapia (2004)

Hrabi Dracula (2005)

Pojutrze (2006)

Kobieta i Mężczyzna (2007)

Kabaret HRABI... jestem już w wieku, w którym powiedzonko "śmiech to zdrowie" przestaje obowiązywać w sposób prosty.

Nadal śmiech jest dla mnie najpewniejszym sposobem pozyskiwania tlenu, ale pozyskanem tlenem muszę już gospodarować racjonalnie. Przeznaczać go a to na wzruszenie, a to na zamyślenie, a to na inne, zbawienne dla duszy, ale wysoce tlenożerne wykwintności.

Kabaret HRABI daje mi taki komfort. Że i uśmieję się, ale i uśmiechnę. Choćby dlatego, że naigrywają się z głupoty człowieka, owszem, ale z wyraźną troską o niego.

W podtekście każdego skeczu (czyli w podskeczu) widoczne jest miłosierne "każdemu się może zdarzyć" i optymizmem tchnące "mogło być gorzej".

Kamol (Dariusz Kamys) ma tę wyjątkową umiejętność, że specyficznym pararacjonalizmem, człeka wstępnie rozmiękcza (do ubezwłasnowolnienia włącznie) i potem już wspólnie kończą dzieło. Nim się człek obejrzy - śmieje się. I uśmiecha. A na podchwytliwe pytanie : A Kołaczkowska ? - Odpowiem : Aaaa... Kołaczkowska - to jest KOŁACZKOWSKA. I już. Andrzej Poniedzielski/

Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony Miejskiego Ośrodka kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje