Monocykliści na Dniach Chrzelic

Wicewojewoda Opolski Dariusz Madera wziął udział w V Ogólnopolskim Zjeździe Monocyklistów odbywającym się w ramach Dni Chrzelic.

Chrzelice to jedna z nielicznych wsi w Polsce, gdzie mieszkańcy tak licznie uprawiają jazdę na monocyklach - jest mekka polskich monocyklistów. Na jednokołowcach mieszkańcy wsi potrafią nie tylko jeździć, ale również grać w piłkę,Photo 2007-08-19 tańczyć czy skakać przez przeszkody, czego namiastkę można było zobaczyć podczas Dni Chrzelic. Klub zrzeszający monocyklistów funkcjonuje w Chrzelicach już od 34 lat, a umiejętności, które w tym czasie wyćwiczyli jego członkowie, pozwalają na zorganizowanie meczu piłki ręcznej na monocyklach: Chelice kontra reszta świata. Wszyscy uczestnicy zlotu odebrali z rąk Wicewojewody dyplomy.Photo 2007-08-19

Reklama

W czasie Dni Chrzelic nie zabrakło również pokazu zdjęć i projekcji filmów, których bohaterami byli monocykliści z całego świata, a także pokazu wschodnich sztuk walki, występów artystycznych dzieci i młodzieży oraz kabaretów. Impreza połączona była z I Międzynarodowymi Zawodami Strażackimi, na których konkurowały ze sobą ekipy z Polski, Czech i Niemiec.

Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje