Opole: Nauczyciel aresztowany pod zarzutem napaści seksualnej w Irlandii

37-letni nauczyciel z Bodzanowa został zatrzymany przez opolską policję na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania. Nakaz wystawiono na podstawie zarzutów Wysokiego Trybunału w Dublinie o molestowanie i napaść seksualną.

Jak poinformował rzecznik opolskiej Prokuratury Okręgowej Stanisław Bar, Mariusz H. został zatrzymany przez policję w szkole, gdzie pracuje i przewieziony do prokuratury w celu przedstawienia mu zarzutów dotyczących czynów, jakich miał się dopuścić w marcu 2016 roku na kobiecie w irlandzkim mieście Cork.

Reklama

Decyzją Sądu Okręgowego w Opolu wobec podejrzanego zastosowano areszt tymczasowy. Jednocześnie sąd wydał decyzję o przekazaniu mężczyzny służbom irlandzkim.

Jak powiedział PAP prokurator Bar, podejrzanemu przysługuje zażalenie na decyzję sądu. Jeżeli z tego prawa skorzysta, będzie ono rozpatrywane przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. W Irlandii za zarzucane Mariuszowi H. czyny grozi do 10 lat więzienia. 

 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje