Opole: Sześć i pół roku więzienia dla gwałciciela córki

Na karę łączną sześciu i pół roku pozbawienia wolności skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Opolu 38-letniego Huberta P. za molestowanie i zgwałcenie swojej małoletniej córki. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak poinformowała PAP Aneta Rempalska z Sądu Okręgowego w Opolu, do zdarzeń objętych aktem oskarżenia doszło pomiędzy 2013, a 2016 rokiem. Według ustaleń śledztwa, w tym czasie Hubert P. miał dopuścić się dwóch czynów - molestowania i gwałtu na swojej córce. W chwili popełnienia przestępstwa ofiara miała mniej niż 15 lat.  

Reklama

Ze względu na charakter przestępstwa i dobro pokrzywdzonej, rozprawa toczyła się z całkowitym wyłączeniem jawności. Wiadomo jedynie, że do obydwu czynów doszło poza domem dziewczynki.   Z

a molestowanie sąd wymierzył oskarżonemu karę czterech lat więzienia. Za gwałt cztery lata, przy czym orzekł karę łączną w wysokości sześciu i pół roku pozbawienia wolności. Dodatkowo oskarżony ma wypłacić córce sto tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy. Hubert P. otrzymał zakaz kontaktowania i zbliżania się na mniej niż sto metrów do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania, w którym mieszka jego córka na okres sześciu lat.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje