Tiry z pomocą dla Ukrainy

Wczoraj w Urzędzie Celnym w Opolu odbyła się odprawa celna dużego transportu pomocy rzeczowej, który wyjechał z województwa opolskiego do dotkniętego powodzią Obwodu Iwano-Frankiwskiego.

Na Ukrainę wysłane zostały cztery tiry załadowane darami dla mieszkańców Obwodu. Konwojować ten transport będą Marcin Puszcz i Mateusz Figiel z urzędu marszałkowskiego.

Reklama

To pierwsza część darów, jakie zakupiono z pieniędzy, które na pomoc Ukrainie przeznaczył Sejmik Województwa Opolskiego. Sejmik przyznał pomoc w kwocie 700 tysięcy złotych - za około 620 tysięcy kupiono przede wszystkim narzędzia i materiały budowlane, odzież ochronną, pościel i ręczniki, środki czystości, naczynia kuchenne. Razem z tym transportem pojechał także transport darów przygotowany przez samorząd Prudnika - za kwotę 50 tysięcy złotych Urząd Miejski w Prudniku zakupił materiały i narzędzia budowlane.

Tiry, które wyjechały z Opola we wtorek, mają dotrzeć do Administracji Obwodowej w Iwano- Frankiwsku w środę. Są już gotowe specjalne przepustki dla transportu, wydane przez ukraiński konsulat w Krakowie.

Do 15 września trwa w regionie zbiórka publiczna darów rzeczowych, które można zgłaszać do ośrodków pomocy społecznej w każdej gminie. Po zakończeniu tej zbiórki wyjedzie do Iwano-Frankiwska kolejny transport, który zawiezie to, co zebrano w gminach oraz dary, zakupione przez Urząd Marszałkowski za pozostałą kwotę przeznaczoną na pomoc Ukrainie.

Zespół prasowy UMWO

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje