Okradał ludzi przez internet

W sieci oferował samochody po atrakcyjnej cenie, pobierał zaliczki i... znikał. W ręce stróżów prawa wpadł 20-letni Rafał M., który na stronie jednego z portali motoryzacyjnych oferował sprowadzenie samochodów z zagranicy po atrakcyjnej cenie. Od internautów pobierał zaliczki i... na tym się kończyło.

Internetowy złodziej to mieszkaniec powiatu mieleckiego, który swój proceder uprawiał od kilku miesięcy.

Reklama

- Od maja tego roku do naszej komendy wpływały zawiadomienia o przestępstwie oszustwa dokonanego podczas internetowego zakupu samochodu - informuje asp. sztab. Wiesław Kluk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Niewykluczone kolejne zatrzymania

Śledztwo doprowadziło funkcjonariuszy do 20-letniego Rafała M., którego zatrzymali w minioną środę w jego mieszkaniu. Jak ustalono, oszukał on co najmniej 23 osoby z całego kraju, od których wyłudził ok. 64 tys. zł.

Dzień później Sąd Rejonowy w Mielcu - na wniosek policji i prokuratury - zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za internetowe oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie, bo - jak udało nam się dowiedzieć - wiele wskazuje na to, że 20-latek nie działał w pojedynkę.

Paweł Galek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje