Okradał ludzi przez Internet!

W sieci oferował samochody po atrakcyjnej cenie, pobierał zaliczki i... znikał.

W ręce stróżów prawa wpadł 20-letni Rafał M., który na stronie jednego z portali motoryzacyjnych oferował sprowadzenie samochodów z zagranicy po atrakcyjnej cenie. Od internautów pobierał zaliczki i... na tym się kończyło. W ten sposób oszukał ponad 20 osób z całej Polski, na których naiwności zarobił przeszło 60 tysięcy złotych.

Reklama

Internetowy złodziej to mieszkaniec powiatu mieleckiego, który swój proceder uprawiał od kilku miesięcy. - Od maja br. do naszej komendy wpływały zawiadomienia o przestępstwie oszustwa dokonanego podczas internetowego zakupu samochodu - informuje asp. sztab. Wiesław Kluk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Niewykluczone kolejne zatrzymania

Prowadzone śledztwo doprowadziło funkcjonariuszy do 20-letniego Rafała M., którego zatrzymali w minioną środę (13 bm.) w jego mieszkaniu. Jak ustalono, oszukał on co najmniej 23 osoby z terenu całego kraju, od których wyłudził ok. 64 tys. zł.

Dzień później Sąd Rejonowy w Mielcu - na wniosek policji i prokuratury - zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za internetowe oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie, bo - jak udało nam się dowiedzieć - wiele wskazuje na to, że 20-latek nie działał w pojedynkę.

PAWEŁ GALEK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje